Чернівецький центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф безкоштовно навчає усіх бажаючих наданню невідкладної долікарської допомоги.
Спеціально для цього тут створили навчально-тренувальний центр, де проводять групові заняття. Коли ж є потреба охопити велику кількість людей – виїжджають в установи та підприємства.
- Дуже затребувані такі знання стали після початку бойових дій на Сході України. До нас звертаються як вчителі, учні та студенти, так і бійці спецпідрозділів, які відправляються у зону АТО, - каже Володимир Єленєв, директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. – Минулого року таким навчанням вдалося охопити понад 4,5 тисячі буковинців. І якщо раніше ми ініціювали таку роботу, то тепер до нас звертаються як керівники навчальних закладів, так і поліцейські, прикордонники, СБУ тощо.
Очолює навчально-тренувальний центр Андрій Охрімовський, лікар, який має сертифікат європейської ради реанімації. Каже, такі навчання – частина шкільної програми в Європі. Ми ж робимо перші кроки в цьому напрямку.
- У нас є навчально-тренувальний клас, у якому ми проводимо навчання для групи на 8-12 людей. До дня цивільного захисту нас запрошують у школи та технікуми, аби провести більш масштабну зустріч. Практичні навички є можливість відпрацювати на манекенах, у машинах-реанімобілях, оснащених усією необхідною апаратурою, - розповідає Інформаційному агентству АСС Андрій Охрімовський, завідуючий навчально-тренувальним центром. – Як правило, люди просять навчити надавати допомогу при кровотечах, переломах, опіках, укусах комах, утопленні, вдавленні, серцевих нападах тощо. Для атовців проводимо більш специфіні навчання: показуємо їхні дії при вибухових пораненнях, травматичній ампутації, множинних політравмах. Важливо, щоб люди знали, що вони можуть зробити у надзвичайній ситуації до приїзду «швидкої». І саме ці злагоджені дії часто можуть врятувати життя постраждалому.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами