У центрі Чернівців на вулиці Степана Бандери, 6/2, навпроти будівлі Чернівецької ОДА, розмальовують фасад будинку. Зображення жінки з гронами винограду сподобались не усім чернівчанам. Громадська активістка Марина Лібанова виступила проти такого виду сучасного мистецтва в історичному центрі міста. Про це пише агентство новин АСС з посиланням на допис громадської активістки у соцмережі Facebook.
Новини ІА АСС є у Viber
«Що знову відбувається в місті? Кому і для чого потрібно демонструвати подібну відсутність мистецького смаку і яке взагалі представники обласної влади (якщо це правда) приймати рішення відносно саме міста? Яке тепер і не місто взагалі. Ця картина на благородній австрійській стіні така ж унікальна? Просто музей під відкритим небом ! Тільки чому не перенести ці екзерсиси куди-небудь в спальний район, в нові безкінечні новобудови, в районні центри в кінці кінців? А місто залишити в спокої, хай вже воно старіє благородно і без пластичних операцій і татуювань», - обурилась у дописі Марина Лібанова.
Тим часом офіційну відповідь вже оприлюднили у Чернівецькій обласній раді. Там повідомили, що обласна рада жодного відношення до розмальовування фасадів не має.
«Чернівецька обласна рада повідомляє, що не виступала замовником здійснення жодних художніх робіт на будівлі, що навпроти адміністративної будівлі обласної ради по вулиці М.Грушевського», - йдеться у дописі офіційної сторінки на Facebook.
В управлінні охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради повідомили, що наразі не володіють інформацією щодо таких робіт. На місце направили спеціаліста, який вивчатиме це питання та законність таких дій, повідомила кореспондентові ІА АСС Вікторія Діденко, т.в.о. начальника управління.
Як пояснила кореспондентові ІА АСС головна архітекторка Чернівців Наталія Хілько, важливо визначити статус такого малюнка: мурал це чи графіті. Фахівці схиляються до визначення саме як графіті. Позаяк, офіційного погодження на нанесення його з міською радою не було.
«Мурал арт і графіті, це досить схожі види вуличного мистецтва, різниця між ними все-таки є. Річ у тім, що мурали є дійсно творами мистецтва, які крім гарної картинки покликані передавати якусь глибоку ідею або сенс. Таким чином, дані зображення мають набагато більше спільного з класичними фресками, на яких були зображені різні сцени з життя або міфології. З цього можна зробити висновок, що мурали – це сучасна форма фресок. Крім цього, створення муралів, це узгоджена з місцевою владою дія», - йдеться у визначенні мурала на Termin.in.ua.
.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами