Про те, як у Чернівцях перевіряють рибу та чи безпечно її купувати на ринках, Медіа агентству АСС розповіла Анжела Косован, перша заступниця начальника головного управління Держпродспоживслужби у Чернівцях.
Наші новини є у Facebook
Риба, яку привозять на ринки Буковини, проходить обов’язковий ветеринарно-санітарний огляд. Її перевіряють спеціалісти. Доброякісну продукцію продають без обмежень, зазначила Анжела Косован:
«Якісною вважається риба, якщо вона за результатами лабораторних досліджень визнана придатною для харчування і нешкідливою для здоров’я споживача. Лабораторні дослідження проводять в тому разі, якщо виникає сумнів щодо якості».
На ринках Чернівецької області проводять щоденний контроль. Перевіряють, чи дотримуються підприємці температурних режимів та інших вимог для продажу рибних продуктів.
Результати всіх досліджень документують у журналі, – зазначила посадовиця. Продавцю, риба якого пройшла перевірку та визнана якісною, видають експертний висновок.
Отримуйте новини в Telegram
«На кожному ринку діє наша лабораторія. Продукти харчування перевіряються, і неякісні до продажу ми не допускаємо. Саме тому рибу слід купувати лише на офіційних торгових точках, адже за стихійні ринки ми не відповідаємо» - розповіла Анжела Косован, перша заступниця начальника головного управління Держпродспоживслужби у Чернівцях.
Жоден із способів приготування не зробить померлу рибу безпечною, її не можна вживати в жодному вигляді: солена, сушена, варена, смажена. Вона може містити збудників інфекційних захворювань, у тому числі ботулізму, паразитів та небезпечні хімічні речовини.
Читайте також всі новини Чернівців.
Потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Не купувати копчену, солону та в’ялену рибу на стихійних ринках, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю;
- Звертайте увагу на зовнішній вигляд рибної продукції, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності;
- Вживайте консерви тільки промислового виготовлення, оскільки технологія та рецептура їх приготування розроблена з урахуванням профілактики ботулізму та з проведенням відповідного лабораторного контролю;
У разі виявлення неякісної риби буковинці можуть звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами