Птахи на Буковині почали зникати всередині минулого століття.
«Коли розпочали будувати Дністровське водосховище і затопили села та церкви, то разом з населеним пунктами зникли й місця постійного перебування птахів», - розповідає Ігор Скільський, орнітолог.
Скелястий дрізд. Фото сайту: https://bird-ukraine.pp.ua
Колись на берегах Дністра гніздувався скеляр строкатий, у народі цього птаха називають кам’яний дрізд. Востаннє його бачили на території Чернівецької області на початку 90-х років. Зникли на Буковині також руді шуліки, які не так давно водилися неподалік Чернівців, у Садгірському лісі. Чорні шуліки занесені до Червоної книги.
Чорний шуліка. Фото сайту: https://bird-ukraine.pp.ua
З берегів Дністра зник також орлан-білохвіст. Щоправда, протягом декількох останніх зим цього хижого птаха помічали у краї. Через те, що клімат став м’якшим орлани, вочевидь, повертаються на Буковину. У Червоній книзі він зазначений як зниклий з території краю.
Під загрозою зникнення опинилася сиворакша, це перелітний птах, який водиться у рівнинній частині краю. Його розмір такий, як у сойки. Сиворакші мають різнокольорове яскраве забарвлення і своїм зовнішнім виглядом подібні до тропічних птахів.
Сиворакша. Фото: Christian Svane (csv) - Власна робота, CC BY-SA 2.5
На межі зникнення опинилися також тетеруки, яких зараз можна зустріти лише на гірських полонинах.
«Кількість тетеруків зменшилася через те, що худоба витоптує трави на пасовищах, а тетеруки гніздяться на землі. Корови часто розтоптують гнізда з яйцями. З іншого боку випасання овець у горах корисне для цих птахів. Адже через їхню присутність на полонинах з’являються комахи – корм для пташенят», - зазначає Ігор Скільський.
За словами орнітолога, тварини зникають на Буковині через вирубку лісів, на рівнинних територіях - через кроплення полів та садів хімікатами. Так, колись в області водилися ховрахи.
Ховрах. Фото сайту: https://historyurok.com.ua
«У середині минулого століття за знищення цих гризунів давали премії. Тож вони зникли. Але нещодавно біля Дністра знайшли 8 колоній ховрахів» - розповів орнітолог.
Також на Буковині значно зменшилася кількість ведмедів. Якщо раніше їх нараховували сотню, то тепер залишилося не більше 30 особин.
Ведмідь бурий. Фото сайту: https://www.slideshare.net
Читайте також: Двісті фазанів випустили на волю на Сторожинеччині
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами