Кожного року орнітологічна спільнота України обирає птаха – символа року. Дослідникам важливо встановити його чисельність, поширення, потреби та проблеми, а також якомога ширше розповісти про його життя в природі. Символом року зазвичай обирають птаха, якого можна побачити в дикій природі та у населених пунктах. Це дозволяє орнітологам-аматорам без особливих зусиль проводити дослідження, пише путильська газета "Карпати".
- Цього року українське товариство охорони птахів (УТОП) символом обрало грака. На Буковині граки зимують, а на решті території України - прилітають для гніздування у березні з півдня, - розповіла Діана Юзик, кандидат біологічних наук, науковий співробітник НПП «Черемоський». - Грак – дуже розумний птах, який відіграє важливу роль в екосистемах, бо є природним регулятором кількості гризунів та комах. В останні десятиріччя суттєво зменшилася чисельність гніздових колоній граків, а у багатьох місцях вони просто зникли. Тому цей вид птахів потребує посиленої уваги та охорони і наразі граки перебувають під захистом Бернської конвенції.
Читайте ще: Впливовий АССпект: На Буковині зникають деякі птахи та джмелі
Співробітники науково-дослідного відділу НПП «Черемоський» пропонують всім охочим у цьому році провести власне спостереження за життям птахів у природі. Цікавими фактами для спостережень будуть терміни весняного прильоту птахів (не лише граків) до вашої місцини, знайдені місця гніздування, їх фотографії та короткий опис (дата, місце, вміст, по можливості вказати, якому птаху належить), особливості поведінки виду, чим харчуються, чи мають ворогів, які загрози можуть мати вплив на існування конкретного виду птахів у природі, строки осіннього відльоту.
Матеріали із спостереженнями передавайте до 1 грудня у науково-дослідний відділ НПП «Черемоський» за адресою: вул. Федьковича, 35, смт Путила. Найактивніші спостережники будуть нагороджені пам’ятними подарунками та грамотами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
http://aaa-rehab.com
Jamesmum