- Протягом останніх років у Чернівцях значно зменшилася кількість горобців та сорок. Причина – відсутність місць для гніздування. Ліси нещадно вирубуються, - каже Ігор Скільський. - Також птахи харчуються відходами їжі, де багато барвників та емульгаторів. Для крихітного горобця така доза часто смертельна. Натомість відкриті смітники і бруд – ідеальні умови для розмноження граків. Буковинці скаржаться, що за два роки їх з`явилося нестерпно багато. Чому?.. Бо в нас брудно. А ці птахи харчуються саме відходами їжі. У Німеччині, наприклад, зустріти грака – рідкість. У нас же навпаки.
- А яка ситуація із хижими птахами?
- До 1960-х років одна пара орланів-білохвостів гніздилася біля Чорнівки. Але вже близько півстоліття їх у наших краях не видно. Не з`являються на Буковині орел-могильник (раніше виявляли на Сокирянщині) і строкатий кам’яний дрізд (перестав гніздитися на берегах Дністра після будівництва Дністровської ГЕС).
- Спекотливе літо некомфортне для птахів?
- Деякі птахи зникають з Чернівецької області через глобальну зміну клімату. Їм не вистачає вологості та прохолоди. Зокрема, на Кельменеччині колись можна було часто побачити дуже гарну різнокольорову пташечку – сиворакшу. Але від минулого року мешканці Кельменецького району її не бачили. Найімовірніша причина цього - потепління.
Читайте ще: У Сторожинці з дерев зняли воронячі гнізда. Птахи не постраждали
- Можливо, є птахи, які навпаки, не зникають, а з`явилися в нашому краї?
- Облюбували Чернівці великі голуби припутні із великими білими плямами на шиї та крилах. Якщо 20-25 років тому вони гніздилися за межами населених пунктів, то протягом останніх п’яти-семи років емігрували в міста і села, зокрема й у Чернівці. У нас їм добре: їжа – під ногами, нікуди не треба летіти. У місті можна побачити їх фактично на кожному кроці, де є насадження дерев.
- Яка ситуація з комахами?
- Окрім птахів, у Чернівецькій області зникли і деякі види джмелів. Це також пов`язано зі змінами клімату. Джмелі люблять більшу вологість, помірний клімат - саме такий, який був у нас кілька років тому. Через сильну спеку вони гинуть. Тому деякі види також почали заносити до Червоної книги України.
Вам буде цікаво: Виявлено птахів, які здатні безперервно літати 10 місяців
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами