Спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій» є продовженням проекту, що реалізовувався минулого 2018 року.
Під час XXVI Міжнародного гуцульського фестивалю, який відбудеться з 30 серпня до 1 вересня, пройде науково-практична конференція «Елементи нематеріальної культурної спадщини – сутнісна основа сучасних гуцульських традицій».
Як розповіли журналістам Інформаційного агентства АСС організатори фестивалю, в минулому році завдяки цьому проекту створили освітньо-виставковий проект, який не має аналогів в Україні, адже вперше етнографічна виставка містить часткову адаптацію для осіб з вадами зору (залученим спеціалістом у співпраці з нашими мистецькими партнерами проекту, було розроблено спеціальні стенди з тактильними зразками та описами шрифтом Брайля). Також фахівці Косівського інституту та Вижницького коледжу повністю відтворили жіночий та чоловічий весільні костюми села Старий Косів середини ХХ ст., що тепер успішно використовується для інтерактивних лекцій та промоції Гуцульщини по всій Україні. Наразі виставка попрямувала до Львова.
В цьому році проект про одягові традиції Гуцульщини отримав своє продовження, це спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій».
Планують провести наукове дослідження одягових традицій населених пунктів Вижницького району – сіл Іспас, Чорногузи, Виженка та міста Вашківці, розроблять та видадуть набори для вишивання - чоловічих та жіночих, для Вижниччини та Косівщини. Роздинкою проекту стане реалізація пілотної ініціативи - першої в Україні етнографічної виставки адаптованої для осіб з вадами слуху.
Нагадаємо, гуцульська бриндзя отримає міжнародний статус.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами