XXVI Міжнародний гуцульський фестиваль (МГФ) проходитиме з 30 серпня до 1 вересня.
Міжнародний гуцульський фестиваль — це фольклорно-етнографічний фестиваль, який проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини, починаючи з 1991 року.
Завданням фестивалю є збереження гуцульських традицій, автентичності пісні, музики, танцю, обрядів, театральних дійств та декоративно-ужиткового мистецтва Гуцульщини, поколінь гуцулів в Україні і за її кордонами та вирішення проблем розвитку гуцульського регіону на державному рівні.
Традиційно фестиваль триває 3 дні і розпочинається з проведення науково-практичної конференції. Наступний фестивальний день повністю присвячений конкурсній програмі в різних номінаціях, і завершується великим гала-концертом переможців та передачею естафети проведення фестивалю наступному Гуцульському району.
У Фестивалі беруть участь аматорські колективи: фольклорно-етнографічні, танцювальні, вокальні ансамблі та окремі виконавці, оркестри народних інструментів, троїсті музики, солісти-інструменталісти гуцульських народних музичних інструментів, самодіяльні театри, читці-декламатори та гумористи (художнє поетичне слово, гумор, сатира, автентичні розповіді), майстри образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва гуцульського регіону, інших місцевостей України та зарубіжжя, в репертуарі та доробках яких є твори на гуцульську тематику.
Вперше, в рамках проведення гуцульського фестивалю буде проходити фестиваль-конкурс ковальського мистецтва "Симфонія вогню і металу". Найбільш масовим на фестивалі буде Гуцульське декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво.
Конкурсна програма Фестивалю проводиться живим виконанням (без фонограми).
До участі в дійстві запрошуються товаровиробники, підприємства торгівлі та сфери послуг, приватні підприємці, майстри народних ремесел, заклади ресторанного господарства тощо.
З пропозиціями щодо участі у фестивалі звертатися до Вижницької міської ради ОТГ: м. Вижниця, вул. Українська, 34
Телефон/факс: тел. (03730) 2-11-97, 2-13-57, 2-26-86, 2-31-78, 2-12-38
Читати ще: Гуцульські ватаги встановили рекорд у Карпатах.
Автор: Анастасія Зимак
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами