У Конятинській ОТГ (Путильський район) дорога понад річкою Черемошем стрімко сповзає в урвище, пише ІА АСС. Колись її підмила повінь 2008 року, добряче дісталося і від минулорічної великої води. Тепер ні швидка, ні пожежна, ні шкільний автобус практично не можуть тут проїхати – доводиться об’їжджати через сусідню Івано-Франківську сторону або ж ризикувати на власний страх.
«Діти долають цю відстань щодня. Автобус зупиняється, ми виходимо і йдемо пішки цей небезпечний шматок дороги, а потім знову сідаємо і їдемо, – розповідає вчителька-психологиня Довгопільської школи Мар'яна Черленяк. – Тут 200 метрів вузької дороги, але поруч урвище, а з іншого боку - скеля. Проїжджати цей відрізок вкрай небезпечно».
Водій шкільного автобуса Сергій Томнюк зазначає, що через грудневі морози цією дорогою їхати неможливо, у такі дні до школи транспорт не рушає. Дітей звозять до навчального закладу у кілька етапів, адже всі не вміщаються. Щоразу директор місцевої школи з тривогою чекає, коли автобус везе дітей: якщо нема дзвінка, то водій проїхав успішно.
Дивіться нас на YouTube
«Я не боюся відповідальності якоїсь іншої, як перед Богом та батьками, діти – найцінніше. Згідно із законом, я не маю право пускати сюди автобус – як це 100 дітей тут перевозити. Але ж і освітній процес не перервеш, і ремонту не дочекатися», - каже директор ЗОШ села Довгопілля Юрій Маротчак.
Окрім шкільного автобуса небезпечним шляхом проїжджають легкові авто, навіть попри ризик. Водночас великогабаритному транспорту доводиться обирати довший об'їзний шлях.
Читати: На Путильщині ремонтують дорогу, яку пошкодив червневий паводок
Власником небезпечної ділянки дороги є Чернівецька ОДА. Чиновники розповіли, що берегоукріплення, яке зараз тут триває, повинно зупинити процес руйнування. Однак ремонти ускладнює гірський рельєф – з гір постійно течуть потоки по дорозі, а взимку вода замерзає і нищить шлях.
«Дорога не ремонтувалась 54 роки. Ми вже почали розробляти проєктно-кошторисну документацію на дорожнє полотно, у наступном уроці сподіваюсь вдасться вирішити це питання», – повідомив перший заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк.
Лише на Буковині липнева повінь всього за декілька днів пошкодила 40 кілометрів автошляхів. Через пошкоджені дороги, помешкання, господарства та газопроводи регіон зазнав збитків на 600 мільйонів гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами