Відпочинок у Карпатах восени як ніколи гарний – ліси одягаються в золотаво-багряні тони, природа постає у всій своїй красі і знаменує відкриття оксамитового сезону.
Основними перевагами осіннього відпочинку в Карпатах, безсумнівно, є низькі ціни, на відміну від літніх або зимових. До того ж кількість відпочиваючих стає в рази меншою, що гарантує вам спокійний відпочинок у готелі. Ще один плюс – м'яка і неспекотна погода, що особливо приємно при походах в гори. Відвідавши знамениті мінеральні курорти Карпат восени, ви зможете відновити тонус організму, пройти повноцінне лікування, не виснажуючи себе сидінням у чергах на процедури. У вересні – жовтні в карпатських санаторіях помітний спад відпочиваючих. Осінні Карпати пропонують безліч цікавих розваг, участь у різних фестивалях і святах. IGotoWorld.com допоможе вам з вибором місця для відпочинку в Карпатах восени.
На Буковину – збирати гриби
Буковина – рай для грибників. Щедрий гуцульський край порадує вас як мінімум кількома кошиками боровиків. Туристи кажуть, далеко ходити не треба. Варто лише вийти з турбази, і коричневі капелюшки ось вже стирчать на узліссі – чекають, коли з них приготують смачну юшку. Бувалі грибники беруть із собою спеціальні сушарки, які буквально за ніч зроблять гриби сушеними і, відповідно, «компактними». Це зручно для транспортування. У селах Сергії, Виженка, Зелена можна навіть знайти провідника.
Джерело фото: kuluarpohod.com.
Чому восени: звичайно ж, на «тихе полювання» – це найбільш правильний час для тих, хто любить збирати гриби. У поєднанні з осінніми пейзажами Буковини це буде незабутній відпочинок! Як доїхати: до села Виженка, Зелена і Сергії доведеться їхати своїм транспортом або ж сподіватися на попутку. Це місця зеленого туризму, і вас радо відвезуть господарі садиб. До Сергії можна потрапити з Путили (10 км) – це райцентр. Виженка розташована за 6,5 км від райцентру Вижниця. В Зелену необхідно їхати з райцентру Кельменці (23 км).До зазначених райцентрів за розкладом ходять автобуси з Чернівців.
Де зупинитися: в одній з баз відпочинку сіл Виженка, Зелена і Сергії, а також інших турбазах і готелях регіону.
Криворівня – для творчої особистості
Гуцульське село Криворівня в минулому було раєм для творчих людей, тут відпочивали та творили свої шедеври найвідоміші люди України, у тому числі Іван Франко. Ці місця надихнули Михайла Коцюбинського на створення знаменитої повісті «Тіні забутих предків». Згодом тут відбувалися зйомки однойменного фільму. Приїжджайте до Криворівні за натхненням! В селі діє 14(!) різних музеїв. Найвідомішими вважаються: Музей «Гуцульська гражда»; Літературно-меморіальний музей Івана Франка; Музей Параски Плитки-Горицвіт. Зараз стоїть питання про присвоєння Криворівні статусу історико-культурного заповідника.
Джерело фото: mapakosiv.if.ua, автор – Сашко ХтоЦе.
Чому восени: пейзажі Криворівні неповторні в осінню пору. Полонини пістрявіють всіма кольорами веселки. Туристів у цей час не так багато, і можна не поспішаючи оглянути цікаві музеї. Крім цього, неодмінно зробіть пам'ятні фотографії на знаменитому Писаному камені. На північ від села, на Буковецькому перевалі бере початок піший маршрут до цих скель.
Джерело фото: mapakosiv.if.ua, автор – Сашко ХтоЦе.
Де знаходиться: в долині річки Чорний Черемош, за 7 км від райцентру Верховина Івано-Франківської області. Найзручніше сісти на маршрутку Косів – Верховина, в її маршруті є зупинка у Верховині.
Де зупинитися: житла в Криворівні достатньо. В основному переважають приватні міні-готелі з домашньою кухнею, гарним сервісом. Та й восени ціни на житло стають більш демократичними.
Рахів – спробувати біле золото Карпат
Місто Рахів на Закарпатті є одним з найбажаніших місць серед туристів. І це не випадково: неймовірної краси пейзажі, цілюще повітря і унікальні природні об'єкти – тут є все. Територія Рахова є частиною Карпатського біосферного заповідника, що з усіх боків оточений горами: з півночі – Горгани, на північному заході – Свидовець, з півдня піднімаються Рахівські гори, на північному сході – величний Чорногірський хребет.
Джерело фото: panoramio.com, автор – volnat.
Чому восени: золота осінь подарує вам захоплюючі екскурсії, походи в гори, знайомство із самобутньою культурою місцевих жителів. Але найголовніше – це біле золото Карпат. В першу неділю вересня в Рахові відзначається знаменитий фестиваль «Гуцульська бриндзя», присвячений пастухам, які повертаються з полонин, і гуцульській бринзі. Якщо ви не встигли на фестиваль, не біда. Бринзи вистачить на всіх! Приїжджайте і насолоджуйтеся смаком справжнього сиру, приготованого різними способами. І повірте, піти без покупки вам не вдасться.
Джерело фото: m.kontrakty.ua.
Де зупинитися: у Рахові добре розвинена інфраструктура, тому особливих проблем із житлом немає.
Мукачево – до перлини Закарпаття
Відвідавши Мукачево раз, ви неодмінно захочете приїхати сюди ще. Це затишне містечко рясніє безліччю архітектурних пам'яток, його центр є пішохідною зоною – тут знаходиться міська ратуша з елементами готики, костел покровителя міста Святого Мартина, пам'ятник Кирилу і Мефодію – творцям кирилиці. Мукачево вражає своєю європейською красою: охайне містечко на берегах річки Латориця приваблює щорічно тисячі туристів. Осіння прогулянка по Мукачеву порадує вас комфортною погодою, а замовивши екскурсію по місту, ви познайомитеся з його давньою історією, послухаєте захоплюючі розповіді про відомих особистостей. Серед них – угорська княгиня Ілона Зріньї, князь Федір Корятович, династія графів Шенборнів та інші.
Джерело фото: panoramio.com, автор – Nataliya Gavryshko.
Лідером за популярністю серед туристів, безсумнівно, є замок Паланок – найцінніший пам'ятник архітектури 14–17 століть. Околиці Мукачева не менш цікаві: в Чинадієво знаходиться замок Сент-Міклош, від нього можна прогулятися до водоспаду Скакало. У селищі Карпати насолодитися красою парку перед палацом Шенборнів. І нехай тут немає високих гір, але в Мукачево восени ми приїхали за іншим! Адже місто славиться своїми святами і фестивалями. В першу неділю вересня відзначається «Свято меду», місце проведення – площа Крилла і Мефодія (колишня назва – площа Миру). Більше сотні пасічників з різних регіонів Західної України представляють свою продукцію. Дегустація різних сортів меду безкоштовна, тому розраховуйте свої сили. Якщо ви хочете більше дізнатися про трудівницю-бджолу, неодмінно відвідайте в Мукачево Музей меду. Покровителем Мукачево є святий Мартин, у всьому світі 11 листопада шанують цього святого. З цього приводу у місті відбувається святкування Дня Святого Мартина. Програма фестивалю включає в себе костюмовану виставу, дитячу ходу з ліхтариками і феєрверки – три дні гості та мешканці міста будуть насолоджуватися цим веселим дійством.
Джерело фото: etb.by.
Чому восени: побачити в листопаді цікаве святкування Дня Святого Мартина, поблукати осінніми вуличками міста і здійснити екскурсії до довколишніх пам'яток.
Джерело фото: mukachevo.net.
Де зупинитися: гості міста не будуть відчувати проблем із житлом. Мукачево – туристичне місто, і вибір готелів досить великий.
Свидовець – зустріти перший сніг
Хребет Свидовець розташовується на південному сході найвисокогірнішої частини Українських Карпат. Саме тут знаходиться географічний центр Європи, позначений геодезичним знаком. В осінню пору пейзажі Свидовця особливо вражають туристів: у золоте вбрання одягаються ліси і схили гір, природа немов застигає в очікуванні зимових холодів.
Якщо ви любитель активного відпочинку і віддаєте перевагу ночівлі в наметі, тоді ласкаво просимо на Свидовець. Походи на гірські вершини, такі як Близниця (1881 м), дозволять вам насолодитися захоплюючими краєвидами Карпат, зазирнути в дзеркальні озера, в яких відбивається небо, від чого вода в них здається ніжно-блакитною. Восени ночі на Свидовці стають більш прохолодними, зате вдень природа ще дарує тепло. Можна кататися на велосипедах і квадроциклах або здійснити кінну екскурсію до гірських озер і джерел. На Свидовці знаходиться урочище Драгобрат, тут розташовується найвисокогірніша лижна база України. Ці місця примітні тим, що вже в листопаді схили покриваються снігом, що особливо радує любителів зимового відпочинку. Почати подорож на Свидовець можна із селищ Ясіня, Кваси, Тростянець, Усть-Чорний, курорту Драгобрат.
Чому восени: подивитися могутні вершини Свидовецького хребта, вкриті першим снігом. Як правило, це кінець жовтня. Увага! Така подорож для тих, хто не боїться можливих холодів і вітру. Сходження краще робити з професійним гідом.
Де зупинитися: особливих проблем із житлом у цих місцях немає, в основному переважають приватні міні-готелі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами