Науковці вважають це однією із ознак глобального потепління.
Іще 28 лютого у наш край прилетіли шпаки. Слідом за ними - кулики та польові жайворонки.
Як повідомив журналістам Інформаційного агентства АСС Ігор Скільський, орнітолог, співробітник відділу природи Чернівецького краєзнавчого музею, на два тижні раніше – не у квітні, а наприкінці березня - прилетіли співочі дрозди. На тиждень раніше прилетів на Буковину припутень – великий голуб із білою плямкою на шиї. Зазвичай перші особини цього виду з`являються на початку квітня.
Читайте ще: На Буковині зникають горобці та орли
- Імовірно, такий ранній приліт птахів може свідчити про глобальне потепління. Зими теплі, їжа є, - розповідає Ігор Скільський. – Тиждень тому вже бачив першого зяблика – теж раніше терміну прилетів.
Після Благовіщення на Буковині з`являться ластівки та зозулі. А останнім прилетить чорний серпокрилець – у перших числах травня.
Вам буде цікаво: Ворон Карич – новий мешканець притулку для тварин
- Цікаво, що чорний серпокрилець раніше гніздився у дуплах дерев. Проте останнім часом через масову вирубку, змушений був пристосуватися до життя в населених пунктах, - каже Ігор Скільський. – Гнізда в`ють під вікнами, на технічних поверхах і горищах новобудов. Тож якщо бачите чорного серпокрильця – весна у розпалі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами