Про це повідомляє Іван Агатій, пише buknews.
Автор зазначає,що йому вдалося підійти до пари білих птахів за 30 метрів. Але ближче підійти йму не вдалося,
"Бузьки, здається, з останніх сил піднялися, покружляли над місциною, де багато проталин з водою. І потім знесилено сіли. Того дня перші вервечки лелек спостерігали також на околицях Борівців. Їх поява засвідчує про ранній прихід весни" - зазначає Іван Агатій.
Нагадаємо, це вже не перший рік, коли лелеки прилітають дуже швидко, буковинці навчені допомагати птахам, підгодовувати їх та обігрівати, якщо це потрібно. Минулого року ключ лелек прилетів до села Шишківці, що на Кіцманщині. 24 птахи оселилися на болоті в селі, але потерпали від холоду і голоду, адже не могли знайти собі їжі через сніг.
У слов’ян ще з давніх часів білий лелека вважався птахом долі, провісником щастя і добробуту. Селяни вірили, що в дім, на якому з’явилося його гніздо, прийде щастя і злагода, в сім’ї припиняться сварки, діти ростимуть здоровими і не хворітимуть, у господаря садиби буде гарний урожай на полі, в околицях гнізда добре родитимуть фрукти. Село, в якому поселилося багато лелек, могло розраховувати на багатий урожай і не боятися посухи. Вважалося, що чорногузи добре розуміються в людях: селяться лише у добрих і працьовитих. Більше того, вони можуть навіть “перевиховувати” людей, впливати на їх подальшу долю. Так, поселившись на будинку, в якому чинилися чвари, або хтось тяжко хворів, птахи приносили злагоду і зцілення.
Читати ще: У Садгорі лелек доглядають рятувальники.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами