У Чернівцях вшанували загиблих ліквідаторів Чорнобильської АЕС
На Центральному цвинтарі міста зібрались ліквідатори на Чорнобильській АЕС, громадські активісти, владники.
Священики провели панахиду, із поминальними словами виступили представники крайової і міської влади, інформує кореспондент ІА АСС.
Читати ще: Розенко запевняє, що пільги чорнобильцям скорочувати не будуть
26 квітня – річниця найбільшої техногенної аварії людства. 32 роки тому о 1.23 ночі вибухнув четвертий реактор Чорнобильської атомної електростанції. На Буковині нині є більше 15 тисяч чорнобильців.
Радіоактивна хмара осіла на кілька буковинських сіл. А ліквідовували аварію на Чорнобильській АЕС понад дві тисячі мешканців нашої області.
Довідково: Чорно́бильська катастро́фа — техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території Української РСР, в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім[1]. На думку багатьох людей, зокрема тодішньої голови Президії Верховної Ради УРСР Валентини Семенівни Шевченко, ця подія, так само як офіційна реакція на неї, що була продемонстрована у Москві, стала однією з причин розпаду СРСР, пише Вікіпедія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами