В рамках роботи регіональної робочої групи з питань підготовки та переходу на цифрове телерадіомовлення та вимкнення телебачення на території Чернівецької області, 18 червня, відбулася зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Куліша та представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернівецькій області Любові Нечипорук.
Цифрове наземне ефірне мовлення буде реалізовуватись у стандартах DVB-T та DVB-T2 у смугах радіочастот, визначених Планом використання радіочастотного ресурсу України. Вимкнення аналогового телебачення з одночасним переплануванням і впровадженням цифрового ефірного телебачення відбуватиметься поетапно. Буковина, разом із Івано-Франківською, Хмельницькою, Вінницькою та Одеською областями, віднесена до другого етапу.
«Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, зважаючи на необхідність розширення мережі цифрового покриття, насичення ринку пристроями для прийому цифрового сигналу та забезпечення можливості переходу аналогових мовників у цифру без перерви в мовленні, прийняла рішення, що остаточний перехід України на цифрове телебачення відкладається орієнтовно на 2017 рік, а початок відключення аналогового телебачення розпочнеться, найімовірніше, з березня 2016 року», – зазначила Любов Нечипорук.
За словами представника Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, телеканали, які використовуються НТКУ, ОДТРК, телерадіоорганізаціями місцевого (регіонального) мовлення, за умови нестворення завад цифровим мережам сусідніх країн, вимикатимуть в останню чергу. Наразі ж в Чернівецькій області без ліцензії на цифрове телевізійне мовлення залишаються дві телерадіоорганізації, які працюють в аналозі, – ТОВ «ТРК «ТВА» і МТРК «Чернівці». «Національна рада планує проліцензувати телерадіоорганізації, які мовлять в аналоговому форматі, але не отримали ліцензії на цифрове мовлення», – зауважила Любов Нечипорук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами