Перші слова з гучномовців у місті Харків прозвучали о 19:00. «Алло! Говорить Харків! Усім, усім, усім! Працює перша в Україні радіотелефонна станція!», - з цього радіоповідомлення почалася історія радіо в Україні.
Через 9 років був створений Комітет радіомовлення Української РСР, а ще через 20 років республіканське Міністерство культури оголосило про запуск Радіоуправління УРСР. У 1953 році Радіоуправління почало і телемовлення каналу «Українське телебачення».
Після розпаду СРСР головне радіоуправління незалежної України отримало назву Державна телерадіокомпанія України, яка трохи пізніше була розділена на Національну телекомпанію і Національну радіокомпанію.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Професійне свято встановлене «...на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та галузей зв’язку України...» згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв’язку» від 11 листопада 1994 року.
Нині до журналістів та працівників сфери радіо і телебачення долучилися представники інтернет-ЗМІ. Цей день відзначають і фахівці зв’язку, що забезпечують роботу телефонних мереж та Інтернет-зв’язку.
Як створювалося українське телебачення
Історія українського телебачення почалася в середині ХХ століття. Перший прямий ефір спробували провести ще в 1939 році, коли в київській студії відбулася сорокахвилинна трансляція, на протязі якої на екранах телевізорів можна було побачити портрет Серго Орджонікідзе.
Через події Другої світової війни українське ТБ з'явилося в ефірі тільки в листопаді 1951 року. Глядачам продемонстрували фільм «Велике зарево» і заходи до річниці святкування Жовтневої революції.
Комерційне телебачення в Україні почало з'являтися після «перебудови». Так, в кінці 1989 року мовлення почав перший приватний канал «Тоніс». На початку 90-х було три версії каналу: в столиці, Миколаєві та Харкові. Потім київський «Тоніс» став самостійним каналом ТЕТ.
Державні телеканали України з 1991 року отримали назву УТ-1 і УТ-2. Аж до 1996 року українські телеглядачі також дивилися і передачі Громадського російського телебачення. Мовлення «ОРТ» на території України було припинено 20 жовтня 1996. Однак на каналі «Інтер» деякий час продовжували транслювати передачі російського ТБ.
Канал Національної телекомпанії України має назву «UA: Перший» і з квітня 2015 року є суспільним. На його рахунку понад 50 авторських програм, каналу належать права на транслювання різних спортивних змагань світового рівня (футбольні матчі Ліги Європи та Ліги Європи, Євро, Олімпіади), а також музичного конкурсу Євробачення.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber