Мешканці Чернівців скаржаться, що їхні городи атакують cлимаки! Вони поїдають усе, не нехтують навіть бур`яном. Кажуть, таке нашестя спостерігають уже третій рік поспіль.
- Я ніколи не бачила стільки слимаків! Тільки позбираю, а вони знову з`являються. Щодня назбирую ледь не піввідра, - каже Галина Ільчук, чернівчанка. – Пожирають усе, що бачать: тільки-но посадила помідори, кабачки – вони вже листя обліпили і погризли. Бачу, що навіть квіти поїли.
Галина прочитала, що треба налити у горнятко найдешевше вино і покласти між грядками. Нібито слимаки топляться у ньому. Так і зробила. Наступного дня у горнятку справді плавало чимало слимаків, але так само чимало залишалося їх і на грядці. Тож щодня доводиться вручну збирати шкідників.
- Кажуть, ці слимаки дуже швидко розмножуються. Я бачу, що у землі вони роблять невеличкі дірочки, у які, мабуть, відкладають яйця, - продовжує жінка. – У теплі дні вони ховаються до своїх нірок, а після дощу вилазять – їх безліч. Їдять в основному все молоде. На картоплі і помідорах, наприклад, висять, як грона винограду.
Звідки взяли слимаки, яких раніше на Буковині не було, люди не знають. Припускають, що це явище сезонне.
- Молюски, які атакують чернівчан, - це червоний слимак. Іще три роки тому їх на Буковині справді не було. Нині ж їх стало знано більше, бо для їхнього розвитку склалися сприятливі кліматичні умови: багато дощів та вологи, - пояснює Марія Барабанова, біолог. - Звідки саме на Буковині взявся червоний слимак, невідомо. Є версія, що їх завезли разом з іншими рослинами до тепличних господарств області. Вчені підрахували, що слимаки пошкоджують близько 150 видів і різновидів культурних рослин, серед яких білокачанна та цвітна капуста, салат, горох, квасоля, помідори, огірки, морква, картопля, суниця тощо. Якщо ж культурних рослин немає, слимаки не погребують і бур’янами: будяком, мати-й-мачухою, кульбабою, подорожником. Але біда в тому, що, пошкоджуючи рослини, слимаки водночас заражають їх такими хворобами, як сіра гниль суниці, помилково-борошниста роса гороху тощо. До того ж, слимаки розносять паразитів, які живуть в організмах домашніх тварин.
На жаль, знищити цей вид слимаків досить складно. До «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» входить лише один препарат – лімацидна принада «БіоСлимакс», що містить 1% заліза.
Є ще один народний метод боротьби зі слимаками. Це – пиво! Можна занурити в грунт склянки, наполовину наповнені живим пивом. Особливо жадібні молюски просто потонуть у пиві, більш помірні – загинуть поряд зі склянкою. Спосіб дуже дієвий: два-три таких «застілля» – і можете до кінця сезону забути про слимаків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами