Проект запровадили, аби вдосконалити системи перерозподілу побутових відходів у трьох територіальних громадах Хотинського району - Хотинській міській, Рукшинській та Недобоївській. Проект реалізовується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (8,151 млн. грн.) та співфінансування громад-учасниць – з місцевих бюджетів сумарно виділено 1,084 млн. грн. Про це повідомляє Хотинська міська рада.
У Хотині та прилеглих до нього територіях необхідно вирішити проблему сміття, що набула для міста надзвичайної гостроти і актуальності. Наприклад, щороку на території м. Хотин утворюється понад 14 тис. м3 (6 тис. тонн) твердих побутових відходів, а на території Рукшинської та Недобоївської ОТГ, на відміну від м. Хотин, системне управління твердими відходами взагалі відсутнє, що негативно впливає на екологічну ситуацію в районі.
Впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, що сприятиме розв'язанню екологічних і соціальних проблем. Зокрема, на території Хотинського району знаходиться Колінковецько-Недобоївський макросхил з власним унікальним рельєфом. Поселення утворюють суцільну смугу довжиною понад 20 км і шириною від 2 до 4 км, займаючи практично всю довжину макросхилу та сформувавши унікальну для України сільську агломерацію Хотинського району, що спеціалізується на садівництві. А вирощування екологічно чистих яблук, груш, слив та інших фруктів можливе лише у екологічно чистому середовищі, без сміття.
Також важливим чисте середовище є й для туристів, і для функціонування Хотинського національного парку.
Читайте ще: Як художник з Чернівців створює картини зі сміття
- Придбання спецтехніки для управління твердими побутовими відходами у громадах: сміттєвозу, техніки для роботи на сміттєзвалищі та додаткового обладнання.
- Встановлення контейнерів для роздільного збору сміття у громадах.
- Укладення договорів з власниками домоволодінь, житлової та нежитлової нерухомості на вивезення (утилізацію) відходів, організація вивезення сміття.
- Підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств в сфері поводження із твердими побутовими відходами трьох громад.
- Підвищення екологічної культури населення громад, не лише в сфері усунення стихійних сміттєзвалищ, але й запровадження роздільного збору сміття.
- знизити рівень забруднення та засмічення територій населених пунктів;
- зменшити утилізацію твердих побутових відходів на сміттєзвалищі м. Хотин;
- знизити навантаження на місцевий бюджет в частині скорочення витрат на заходи із усунення стихійних сміттєзвалищ та створити нове джерело надходжень - від реалізації вторсировини;
Вирішення проблеми у запропонований спосіб не має альтернативи – у Недобоївській та Рукшинській громадах відсутні придатні земельні ділянки під облаштування сміттєзвалищ. Тож раціональніше використовувати вже наявне сміттєзвалище – у м. Хотин, що знаходиться на максимальній відстані у 23 км від охоплених проектом населених пунктів, та заповнене лише на 20%. Також, з точки зору ефекту масштабу, більш економічно вигідно Рукшинській та Недобоївській ОТГ кооперуватися з м. Хотин в сфері вивезення сміття. Безальтернативне й встановлення контейнерів для сміття й у громадах, оскільки населення не в змозі самостійно забезпечити раціональне поводження зі сміттям. Позитивним результатом проекту стане й покращення екологічної ситуації у районі та басейні річки Дністер.
Цей проект є пілотним у сфері запровадження системи поводження із ТПВ у сільській місцевості. Після завершення, результати проекту планують поширити на інші громади регіону за рахунок донорської допомоги або коштів місцевих бюджетів. Реалізація проекту дозволить пришвидшити перехід до європейських стандартів поводження із ТПВ та сформує місцеві політики управління ТПВ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/nahotinschinizaprovadiliproektschobzmenshitikilkistsmittyatavryatuvatiekologiyu52859. Сайт http://acc.cv.ua/