Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, прийняття нових законів та правил. Однак, перший пункт, з якого усюди починалась боротьба з відходами – сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.
Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн – повсякденна справа, як похід до магазину за продуктами. Коли подорожуєш Європою, впадає в очі велика кількість різнокольорових контейнерів для сміття. І чим розвиненіша країна, тим цих контейнерів більше.
В Україні дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.
У рамках інформаційно-освітнього проекту «Академія сортування сміття», який реалізовувався у грудні 2018 р. – квітні 2019 р. було проведено шість тренінгів «Розсортуємо сміття, здоровими будемо ти і я» для учнів 9-10 класів загальноосвітних закладах міста та п’ять інформаційних семінари «Правила сортування сміття» для представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, житлово-будівельних товариств, органів самоорганізації населення, під час яких учнівську молодь та містян познайомили з особливостями поводження з твердими побутовими відходами та правилами сортування сміття, інформують у прес-центрі Чернівецької міської ради.
Нагадаємо, у Тернополі сортування сміття стає обов’язковим.
Читати ще: У Турятському НВК розпочали сортування сміття
Довідка: Проект реалізується ГО «Буковинська медична громада» спільно з Всеукраїнською громадською організацією Інститут «Республіка» в межах компанії «Задай курс владі !» за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами