30 листопада 2020 року Фонд держмайна продав на аукціоні Лужанський спиртовий завод держпідприємства «Укрспирт» за 21 000 100 грн. За даними Фонду, в аукціоні на конкурентних торгах змагалися три учасники торгів. Ціна «Лужанського місця провадження діяльності та зберігання спирту» зі стартових 8,66 млн. грн. зросла в 2,4 рази, пише ІА АСС з посиланням на КіцманьCity.
Як розповів нинішній директор підприємства Богдан Білейчук, нові власники ТОВ «Лужанський спиртзавод» планують оновити обладнання, зробити ремонт та вже цього року запустити виробництво харчового спирту.
«Лужанський спиртзавод купила фірма «Агро бізнес ВІП» під час аукціону, кінцеві бенефіціари підприємства - Ірина Марчук та Дмитро Дружицький. Ці інвестори планують вкласти у розвиток і оновлення заводу суму, яка значно перевищує його вартість, - розповів Богдан Дмитрович. - Зараз триває реконструкція, ремонт будівель і обладнання, і вже до осені цього року планується запустити виробництво. Тут буде вироблятися харчовий спирт із зерна, а не меляси, як було раніше. Важливим є те, що всі працівники, які до цього працювали на підприємстві, залишилися на роботі. Більше того, зараз ми набираємо нових працівників - зокрема, потрібні теплотехніки, інженери. Коли запуститься виробництво, на Лужанському спиртзаводі буде працювати понад 150 людей. Це не лише робочі місця для місцевих жителів, а й відрахування до місцевого та державного бюджетів. Маємо співпрацю із місцевою громадою, зокрема, дякую за сприяння голові Мамаївської ОТГ Наталії Катрюк. Адже всі ми зацікавлені в тому, щоб підприємство працювало, приносило прибутки і людям, і громаді».
Спиртзавод має понад столітню історію: спершу тут була гуральня, пивоварний цех, а в 40-50-х роках минулого століття виробляли спирт із картоплі, зерна. Наприкінці 60-х років Лужанський спиртзавод став експериментальною базою науково-дослідного інституту харчової промисловості УССР.
Проте останні десятиліття Лужанський спиртзавод поступово скорочував виробництво та простоював. У 2002 році Чернівецький суд порушив справу про визнання підприємства банкрутом, в 2019 році його відключили від газу через борги. Щоб підприємство знову ефективно працювало, потрібно було оновлювати обладнання, а це - чималі кошти.
«Зараз всі працівники продовжують працювати, штат планують розширювати, колектив задоволений, - каже головний інженер ТОВ «Лужанський спиртзавод» Дмитро Катрюк, який працює на підприємстві вже 16 років. - Вже проводиться часткова заміна обладнання, оновлення, адже міняється схема виробництва - сировиною для спирту будуть не відходи цукрового виробництва (меляса), а зерно. Планується оновлення і запуск біогазової установки, яка буде частково забезпечувати підприємство газом для опалення, а також вуглекислотного цеху».
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами