Нещодавно з`явилась інформація про те, що на горі Томнатик невідомі «розпилюють» на металобрухт залишки бази ППО «Памір». Справою зайнялася військова прокуратура.
З`ясувалося, що військові споруди з 1995 року належать військовій частині с. Рідківці Новоселицького району і за ці роки не були передані ні у власність району, ні громади. А саме тепер відбувається процедура списання об’єктів, пише путильська районна газета "Карпати".
За інформацією голови Селятинської ОТГ Валерія Полянчука, на початку року в комунальну власність громади з балансу районної ради передали тільки будівлі житлового комплексу (агрегатна, їдальня, казарми та ін.). Тобто в акті передачі не йшлося про землю чи інші об’єкти. Відповідно втрутитися юридично у процес демонтажу ніхто з громади не мав права.
Перед розбиранням залишків військового містечка до голови ОТГ прийшли представники військової частини, запевнили, що мають необхідні документи і попередили про демонтажні роботи на території. На запитання чи залишаться на горі куполи, що буквально за два останні роки стали історичною та культурною візитівкою Карпат, чоловіки відповіли, що їх не чіпатимуть.
Списанню підлягають бункери та ємності для зберігання паливно-мастильних матеріалів. Однак військова прокуратура наразі опечатала техніку з брухтом та перевіряє, яку саме його кількість вивезуть. Бо в документах є розбіжності в цифрах, а перевищення ліміту не допустять. У свою чергу від голови Селятинської ОТГ вимагають довідки про те, що громада не має до військової частини жодних претензій. Та Валерій Кузьмович готовий надати такий документ лише тоді, коли на Памірі розрівняють територію, на якій працювала техніка.
Читайте ще: Олександр Фищук звернувся до Міністра оборони щодо припинення демонтажу радіолокаційної станції «Памір»
До теми
Радіолокаційна станція “Памір” розташована на висоті 1565 м над рівнем моря. У 19601989 роках військові тут цілодобово моніторили усі авіаоб’єкти, які пролітали поблизу радянських кордонів або порушували повітряний простір. Військові також визначали і спосіб ліквідації ворога: ракетою “земля-повітря” або за допомогою винищувальної авіації.
Станція “Памір” мала п’ять куполів, де розміщувалися антени кругового огляду, висотоміри. У найбільшому куполі була встановлена радіолокаційна антена “П-14 Лена”, яку можна було експлуатувати при температурі ±50° С. Всі дані, отримані на радіолокаційній станції “Памір”, передавалися в Чернівецький командний пункт, звідти - у Львів, а далі - в Київ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами