Колядки всупереч морозам. У Чернівцях на площі Пресвятої Марії пройшов фестиваль «Майданівські колядки», як символ нагадування про день «Вогнехреще», коли три роки тому на Київському Майдані зібрались тисячі людей, обурених прийняттям диктаторських законів. Учасники хорових колективів виконували пісні борців за незалежність, у репертуарі – невідомі широкому загалу колядки.
Співають…Добрий вечір тобі, господине…
Нагадаємо: Сьогодні Водохреща, або Йордана. Купання у це свято додає здоров'я та сили
Подруги Ельвіра та Юля щороку на Водохреща приходять на фестиваль «Майданівські колядки». Дівчатка обирають щоразу нову різдвяну пісню, та ретельно готуються – шиють для виступу народний одяг та залучають додатковий музичний супровід.
Ельвіра та Юля, дует «Подружки»: Ми беремо такі колядки, що люди не чули, щоб приносили гарний настрій людям.
А цей колоритний вертеп до Чернівців прибув із сусідньої , Франківської області. Із два десятки хлопчиків та дівчаток різного віку в такому складі починають колядувати ще від Різдва.
Іван,учасник вертепу: Тако на Різдво – збираємось, тренуємось і йдемо колядувати – Бог ся рождає! Христос народився!
Юні колядники віншують, вітаючи зі святами, для країни в Бога просять лише одного – миру.
Лайф. Колядують зі сцени.
Маленькі колядники після виступу зізнаються: добряче замерзли.
Ксенія: Як тобі, не холодно? - Трохи.
Регіональний фестиваль «Майданівські колядки » у Чернівцях на Водохреща проводять вже утретє, запрошуючи колективи не лише з Чернівців та області, а й з інших регіонів. Цьогоріч дійство відміняли через морози, удруге - таки зважились провести.
Юрій Скорейко, організатор фестивалю: Які колядки? Традиційні, але ми відфільтровували, щоб вони не повторювались. В нас 16 колективів виконають 30 колядок.
Разом із тим, на площі Пресвятої Марії священики Православної церкви Київського патріархату, Української Автокефальної Православної Греко-Католицької та Римо-Католицької церков провели обряд освячення води, який був започаткований ще в 18 сторіччі. Освячення проводили біля криниці на місці, де колись знаходився вівтар церкви Успення Пресвятої Богородиці.
Вас зацікавить: Каплицю костела Серця Ісуса, де поховані польські легіонери, незабаром відкриють назагал
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами