Директор Департаменту ЖКГ міської ради Ярослав Кушнірик у студії Радіо 10 в програмі "Суть Речей" розповів про роботу комунальників, яку бачать лише тоді, коли її не зроблять
Слухач: Питання, чи на поклон до тих депутатів, які вас критикували, ви не плануєте? І ще чи не здається, що пріоритет має бути на Чернівцітеплокомуненерго, бо стосується це питання багатьох людей.
Ярослав Кушнірик: А щодо поклонів, за це навіть мови не може бути. Я буду працювати в межах закону. Все, що буде поступати від депутатів, навіть від тих, хто мене критикував, але це буде конструктивно і добре, то це все буде розглянуте і прийнято. Я вже давно вийшов з того віку, коли ображатися міг на когось, що він там щось не те в сесійній залі робив. А щодо Теплокомуненерго, то є багато проблем у місті. Влітку – ремонт доріг, взимку – прибирання снігу. Є багато напрямків, які не так видно, вони не так боляче б’ють по всіх чернівчанах, але вони дуже важливі.
Наприклад, аеропорт. Не всі користуються його послугами, але якщо у нас не буде аеропорту міжнародного, то ми будемо глухою провінцією. Жоден інвестор серйозний не прийде до нас , якщо у нас не буде аеропорту міжнародного. Це є статус, ми виходимо на більш-менш пристойний рівень, турист, який прилітає в будь-яке місто, він ночує в готелі, відвідує музеї, купує сувеніри, харчується, тому дотично до цього туриста, до його гаманця, мають дуже багато структур, які платять податки місту. Ще є напрямки, які взагалі чернівчани про них не думають.
Наприклад, у нас є на вулиці Нахімова, це пагорб, на якому стоїть наш університет, резиденція Митрополитів. Там є дренажна шахта, є більш ніж півсотні скважин, які відводять всі води дренажні, які насичують грунт, щоб вони не перезволожували грунт. Вони побудовані давно, багато з них недіючі, їх треба прочистити. Про них знає мала кількість людей, але якщо нічого з ними не робити, то відчують всі. Ми станемо знамениті. Департамент подав проект на співфінансування з державного бюджету, а де поки нема підтвердження. Зараз дають гроші на те, що на слуху, а про наслідки не задумуються. Там проект на більш ніж 10 мільйонів, там серйозний об’єм робіт.
Далі – сміттєзвалище. Приклад, Львів. Є міський голова, який займається роботою, але біля нього мають були люди, які планують. Вони мають показувати, що сміттєзвалище буде переповнене саме тоді, треба зробити проект, треба той полігон зробити. А для цього треба роки, бо це експертизи, проект, це ж небезпечний об’єкт. Там все дуже прискіпливо проходить. Це треба, щоб хтось робив. Якщо хтось це не робить, то потім маємо сміттєву блокаду. Про цю роботу можна дізнатися лише тоді, коли вона не зроблена.
Читати ще: "Як вони прокатали попередні кандидатури, так прокатали б і мене" - Я.Кушнірик про його обрання
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами