Журналіст та політичний коментатор презентував у Чернівцях прозаїчний роман
На презентації першої книги В. Портникова "Евора" зібрались чернівецькі журналісти та громадські активісти. Окрім самої книги присутніх цікавили думки автора про усе, що сьогодні відбувається в країні, пише журналістка Наталія Фещук.
Ось деякі тези Віталія Портникова:
- Публіцистика і журналістика – це обов’язок, а література – це свобода.
- Моральний авторитет для мене Любомир Гузар, це була людина честі і совісті. А якщо говорити про моральний авторитет усього 20 століття, то це митрополит Андрей Шептицький. Якось я про це сказав у Львові. А то якраз був день, коли вшановували Степана Бандеру. І мені кажуть: “Як? А чому ви не сказали, що моральний авторитет Степан Бандера?”. Тому що у 20 ст. було багато визвольних рухів, і кожна країна назве свого героя. Але жоден із церковників у 20ст. не написав послання, яке написав Шептицький - “Не убий”.
- Націю єднають спільні цінності. Рідна мова – це також цінність. Я не змушую російськомовних українців розмовляти українською, лише розуміти, що на цій території розмовляють українською мовою, а присутність російської мови – це наслідок імперської системи. І розуміти, що українська мова – це цінність. Але наша держава має зробити все, аби діти і внуки російськомовних розмовляли українською.
- У моєму близькому оточенні ніколи не було політиків. Людське спілкування – це розвиток. А як можна розвиватися, спілкуючись з політиками?
Читати ще: Тисячоліття співіснування. Вся правда про євреїв та українців у одній книзі
Книга "Евора"– перший прозаїчний роман Віталія Портникова. За словами автора, це – книжка про кохання і тугу, історію та сучасність.
У ній описуються події любовної історії, яка відбувається в двох реальностях – середньовічній та сучасній Португалії.
«Моя книга – це книга українського автора, який пам'ятає про своє єврейське коріння. Вона про любов до будь-чого, до будь-якої людини. Без кохання не може бути нічого: ні держави, ні сім’ї, ні виховання дитини», – розповідає автор, пише Радіо Свобода.
Фото Наталії Фещук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами