Моніторинг якості харчування у школах та садках району провела комісія районної ради
Перевірили 15 об’єктів, де здійснюється харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців садків.
Спеціалісти Держпродспоживслужби, які ввійшли до складу комісії, перевіряли дотримання санітарно-гігієнічних вимог, якість продуктів та умови їх зберігання. Не менш важливі аспекти надання харчування — це наявність рукомийників біля їдальні та мила, стан поверхні обідніх столів, дотримання рецептури, меню, вагових норм.
Читати ще: Літні канікули 2017. 5 місць, куди відправити дитину
На усе це звертали увагу та вказували працівникам харчоблоків на недоліки. Так доводилося бачити, як в одному приміщенні на підлозі знаходилися підгнилі буряки, а поруч у відкритій каструлі охолоджувалося молоко. Часто працівники кухні не дотримуються правил товарного сусідства у холодильниках та морозильних камерах, відсутня супровідна документація до кисломолочних та м’ясних продуктів, не всюди належною мірою використовуються засоби особистої гігієни та дезінфікуючі.
Майже у всіх навчальних закладах є проблема із забезпеченням посудом: дітям дають надбиті і надщерблені тарілки та кружки. Як розповідали директори навчальних закладів, вони неодноразово зверталися з цього питання до підприємця, який надає харчування. Частину посуду в деяких закладах і справді було оновлено.
Прикро, що не завжди контролюють у школах асортимент буфетної продукції. Так у Суховерхівському, Лашківському, Дубівецькому, Лужанському ЗНЗ не був погоджений перелік продукції, що реалізовується дітям, у кількох з них виявлені ласощі з простроченим терміном придатності або взагалі його неможливо встановити. Загалом же, за словами фахівця відділу контролю за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Кіцманському районі Оксани Палагнюк, вказані порушення є характерними для більшості закладів, де харчують дітей. А причину вбачає у тому, що за період дії мораторію не здійснюється контроль цією службою на приватних та державних об’єктах, оскільки перевірки заборонено.
За висновками спеціалістів, найбільше порушень виявлено у Суховерхівському ЗНЗ, не набагато менше їх у Кліводинському та Дубівецькому загальноосвітніх навчальних закладах. Найпоширеніші недопрацювання — це відсутність засобів особистої гігієни біля рукомийників перед входом в їдальню (рушники та мило), продукти без супровідних документів, що посвідчують їх якість, не впорядковано інвентар, розділочні столи в харчоблоці використовуються не за призначенням.
Трохи краща ситуація в Оршівській та Кіцманській школах, а найменше порушень у Мамаївському №2 та Лужанському ЗНЗ.
До роботи кухні у дошкільних установах була найпильніша увага під час моніторингу харчування. Загалом у чотирьох обстежених закладах порушень було не дуже багато, однак членів комісії насторожив спосіб зберігання продуктів, недотримання товарного сусідства, прийом рибних, м’ясних, кисло-молочних продуктів без супровідних документів, без етикетки виробника та терміну придатності, як це зафіксовано у Лашківській та Суховерхівській дошкільних установах.
Як наголошують в управлінні Держ-продспоживслужби, виявлені недоліки можуть призвести до непередбачуваних наслідків та захворювань дітей на гострі кишкові інфекції, отруєння та інше, що є порушенням.
Джерело: Вільне життя. Автор: Янна НИКОЛАЙЧУК.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами