Уже з 2017 року в Україні розпочинається перехід на страхову медицину. Чернівчанам радять не боятися цього.
Досвід страхової медицини керівники Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА вивчали у Литві та Хорватії.
- Звісно, у нас цей перехід буде поступовим. Має бути створена страхова компанія, агенція, що організовуватиме цей процес, визначений перелік лікарських препаратів, які пацієнти зможуть отримувати безкоштовно, запровадити єдину електронну систем обігу медичної документації, - каже Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Ми в свою чергу виконуватимемо всі рішення Міністерства охорони здоров`я.
Вам буде цікаво: Грип є, а вакцини й досі немає. В аптеки Чернівецької області її ще не завезли
- Громадяни Литви 9% від своєї зарплати відраховують на медстраховку. До речі, 3% сплачує особа, а 6% - роботодавець, - розповідає Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Це дуже практична модель.
Окрім страхової медицини, з січня 2017 року чернівчани зможуть самостійно обирати сімейного лікаря. Щоправда, механізм запровадження цієї новації ще невідомий.
Читайте ще: Чернівецький лікар представив Україну на швейцарському марафоні
- Лікаря можна буде обирати не лише з поліклініки за місцем проживання, а з будь-якої поліклініки міста, - зазначає Оксана Андрієць. - Яким чином пацієнти укладатимуть контракти з лікарями, ще не знаємо. Коли буде розроблений відповідний механізм, робитимемо тут, на місці, все для того, щоби цей процес був максимально комфортний і для пацієнта, і для медика.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами