На найпоширеніші питання відповідає Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров'я.
ПАЦІЄНТИ
Як обрати лікаря?
Якщо є лікар, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли і він вас влаштовує – просто підпишіть з ним угоду, і організація, у якій він працює, буде отримувати кошти за вашу підтримку.
Якщо він вас не влаштовує – запитайте друзів та родичів, чи є в них лікар, якому вони довіряють.
Пам'ятайте, що краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами: лікарі будуть видавати направлення, рецепти на ліки, які підпадають під програму реімбурсації (відшкодування вартості від держави) та будь-які медичні довідки.
На який термін укладатиметься угода з сімейним лікарем?
Угода укладається безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите підписати угоду з іншим лікарем.
Чи буде прив'язано вибір лікаря до місця реєстрації громадянина?
Ні.
За що повинен буде платити пацієнт?
Уся допомога на рівні первинної ланки покривається страховими коштами НСЗУ та надається безоплатно так само, як екстрена допомога. Також концепція реформування системи охорони здоров'я, прийнята Кабміном, передбачає, що на подальших етапах реформи будь-які доплати, які можуть з'явитись в рамках солідарної системи медичного страхування, будуть однаковими для всіх громадян. Однак послуг первинної медичної допомоги це не стосується.
Читайте ще: Найуразливіші – діти. Захворюваність на грип та ГРВІ – зростає
ЗАРПЛАТИ ЛІКАРІВ
Яка буде заробітна платня у лікарів?
Заробітна платня у лікарів залежить від ефективності практики: організації роботи, витрат на інфраструктуру, енергоефективність. Навіть в умовах діючого фінансування, у лікаря, до якого йдуть пацієнти та який уміє ефективно організувати практику, може бути гідна платня, вища за середню зарплату.
Які будуть обмеження та регулювання щодо зарплатні лікарів?
Зарплатня лікарів в медичних бюджетних заклади регулюється тарифною сіткою так само, як зарплатні будь яких бюджетних закладів в країні.
При перетворенні бюджетного закладу в комунальне некомерційне підприємство питання зарплатні регулюється домовленостями всередині підприємства та чинним трудовим законодавством.
Лікар стає не бюджетником, а вільним працівником.
Вам може бути цікаво: Не однієї групи крові: вибрики генетики
Хто буде отримувати гроші – лікар чи лікарня?
Гроші від НСЗУ може отримувати тільки суб'єкт господарювання – тобто медичний заклад у формі комунального некомерційного підприємства або, наприклад, приватна клініка в формі ТОВ.
Лікар-ФОП це також суб'єкт господарювання, він може підписати контракт з НСЗУ на стандартних умовах.
Джерело: Українська Правда
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами