Проведення в Україні пенсійної та бюджетної реформи є складовою програми реформ в Україні.
Нормативна база для проведення пенсійної реформи була напрацьована ще в 2015 році. І перші кроки щодо зміни пенсійної системи в Україні повинні були бути зроблені вже з початку 2016 року. Однак, через ряд причин політичного та економічного характеру, реформа була відкладена, а відповідне рішення прийнято тільки зараз, розповів народний депутат України Іван Рибак.
Читати ще: Пенсійна реформа: 4 невідворотні зміни, які торкнуться кожного українця
Іване Петровичу, українське суспільство обговорювало пенсійну реформу від початку 2017 року, нарешті законопроекти прийняті, чого очікувати українським пенсіонерам?
Це одноразове підвищення?
Як оновленим законодавством вирішується питання «зрівнялівки», коли однакову пенсію отримували ті, хто жодного дня не працювали та ті, хто все життя сплачували внески до пенсійного фонду, а потім ще сплачували податок на пенсію?
Чого очікувати тим хто в недалекому майбутньому планує виходити на пенсію?
Нагадаємо, В уряді попередили, що не всі пенсіонери можуть отримати підвищені пенсії у жовтні
Пенсійне страхування не повинне лякати людей – це досить проста та зрозуміла система. Для тих українців, які хочуть отримувати більшу пенсію, як в країнах ЄС, буде запущено другий рівень пенсійного забезпечення. І ось тут вже все залежатиме особисто від кожної людини, адже в даному випадку у всіх передбачена наявність персонального спеціального пенсійного рахунку, куди роботодавець буде перераховувати в обов'язковому порядку пенсійні платежі. Розмір цих платежів буде прив'язано до заробітної плати працівника. З 2017 р. розмір обов'язкових пенсійних платежів за другим рівнем буде 2%, у 2018 – 3%, 2019 – 4%, а з 2020 і далі - не менше 5% від заробітної плати працівника. Фактично, це буде додатковий платіж до ЄСВ. Після 2020 р. роботодавець буде нараховувати ЄСВ та перераховувати 22% до державного Пенсійного фонду і 5% - до спеціального фонду, який буде тим, що називається другий рівень пенсійного забезпечення. Кошти з рахунку не пропадуть у випадку смерті до виходу на пенсію, будуть успадковуватись найближчою ріднею. В подальшому, така система фінансування пенсій допоможе значно здешевити кредити та дасть вітчизняній економіці новий поштовх і новий виток розвитку.
Суспільство збурене величезною прірвою між пенсійними виплатами робітникам, вчителям, медичним працівникам та суддям, прокурорам і депутатам. Яким чином вирішено питання спеціальних пенсій?
Джерело: Прес-служба Івана Рибака
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами