Днями мер Чернівців Олексій Каспрук заявляв, про те, що у всіх трьох міських лікарнях залишилося 7 – 8 вільних місць для хворих на Covid-19 або тих, в кого підозрюють це захворювання. Згодом Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук запевнив, що крайова влада готова надати й обласні медзаклади для чернівчан, коли в міських лікарнях закінчаться місця. І першою установою, яку перепрофілюють, стане Госпіталь ветеранів.
Журналісти ІА «АСС» поцікавилися, яка нині ситуація в міських лікарнях та чи вистачає їм ліжкомісць для новоприбулих хворих.
Чернівецька міська клінічна лікарня №4, що в Садгорі, почала приймати хворих 20 квітня і вже першого ж дня її на третину заповнили хворі пацієнти. Зараз ліжок вистачить щонайбільше на два дні. Далі – надія на пацієнтів, які одужують.
Читайте також: Від завтра хворих із підозрою на коронавірус у Чернівцях почне приймати міська лікарня №3
За словами генерального директора міської клінічної лікарні №4 Галини Шпак, загалом в лікарні 33 ліжка. Найближчими днями виписуватимуть кілька пацієнтів, що дозволить збільшити кількість вільних місць до семи.
«Такої кількості нам повинно вистачити ще на день або два. Надалі спостерігаємо позитивну динаміку у ще кількох пацієнтів. Тож, маємо сподівання, що матимемо ще кілька людей, які одужали від коронавірусу. Проте, все залежатиме від результатів обласного лабораторного центру», - каже Галина Шпак.
Чернівецька міська клінічна лікарня №3, що на вулиці Головній, почала приймати хворих на Covid-19 минулої п’ятниці, 1 травня. У ній розгорнули відділення на 30 ліжок, 26 із них уже зайняті. Залишилось 4 ліжка для жінок. Чоловікам змушені відмовляти, каже гендиректор лікарні Віктор Проц.
Складність роботи з пацієнтами полягає ще й тому, що в сусідньому корпусі працює міський інсультний центр на 40 ліжок. Буває, що обладнання, котре є в одному екземплярі, слід терміново надати як інфікованим, так і хворим на інсульт.
Нещодавно з лікарні звільнилось 11 працівників через страх підхопити вірус та малу зарплату. Наразі у кількох працівників є підозра на Covid-19.
Водночас медики радо приймають допомогу та кажуть, що забагато її не буває. І радо приймають всі дарунки. Особливо, якщо вони якісні та надійні.
Віктор Проц, гендиректор Чернівецької міської лікарні №3:
«За державу нічого сказати не можу. Ми від держави нічого не отримали. Щодо волонтерів - вони допомагають. Зазвичай вони передають допомогу міському управлінню, а там розподіляють її між установами. І це правильно, бо вони володіють загальною інформацією і знають, кому допомогти потрібно вже.
Найбільше допомагає міська рада. Матеріальне заохочення, обладнання, захист, медикаменти - ми забезпечені всім. Проблема лише в тому, що довго тривають процедури підписання угод та інших документів для отримання.
На необхідне оснащення й устаткування уже утворились черги. Кажуть чекати до кінця травня, доки пошиють.
Ми працюємо у двох напрямках – з хворими на коронавірус та з тими, в кого інсульт. Це важко. Рентген, комп’ютерна томографія - все в одному екземплярі. І він потрібен всім. До того ж, треба постійно проводити обробку та дезінфікувати. Це зменшує кількість обстежень.
На день медичні працівники лікарні витрачають 60 комплектів захисних костюмів. Окуляри – багаторазові, їх дезінфікують. А інше змінюють кожні 6 годин».
За словами заступника генерального директора з медичної частини міської клінічної лікарні № 1 Валентина Пижика, станом на сьогодні, 5 травня, у закладі перебуває 72 хворих. Сьогодні ж планують виписку двох осіб. Наразі вільними є лише три ліжка в реанімаційному відділенні. Проте, виписавши двох пацієнтів, які одужали, в лікарні буде 5 ліжок для хворих.
«Мій колектив ніколи не працював з інфекційними хворобами, але ми організувалися, перепрофілювали лікарню, поділили її на зони. І це зменшило кількість інфікувань наших працівників та відвідувачів медзакладу», - каже медик.
За словами Валентина Пижика, нинішнє збільшення хворих у Чернівцях було прогнозоване і медики очікували на нього.
Воно трапилося через людей, які нехтували правилами карантину на Вербну неділю та Великдень. Двотижневий інкубаційний період як раз минає і на виході місто отримало чимало нових випадків інфікування.
«Ми готувалися до другого етапу та планували збільшити кількість ліжок до більш як 80. Але в такому разі в нас буде більше двох хворих у палаті. Відповідно, людям буде важче. Але, на мою думку, нам поки що вдається впоратися з цим навіть без подібних заходів – нам вдалося розмістити 73 – 76 ліжок за припустимої кількості хворих», - каже лікар.
Також є категорія хворих, які проходять лікування вдома. Процес їхнього одужання контролюють сімейні лікарі. Всі догоспітальні питання вирішує саме вони.
«Коли в нас з’явилися перші випадки, була паніка, всі були шоковані, й до нас масово поступали всі хворі. Адже нікуди не поділися інші віруси – грип, ГРВІ, ентеровіруси. Тепер все стало керовано. Люди з середньою або легкою ступенями важкості, які не мають дихальної недостатності, ознак запалення легень, задишки, якщо частота серцевих скорочень у межах норми (80 – 90 ударів на хвилину), і в них немає підвищеної температури, то ці люди проходять звичайне противірусне лікування.
Якщо висока температура тримається 2 – 3 дні, наростає дихальна недостатність, тоді постає питання госпіталізації. Людей з групи ризику ми госпіталізуємо одразу», - каже Валентин Пижик.
Проте, є група людей, в яких викликають жах слова «вірус», «covid» тощо. Вони бояться зізнаватися, що мають симптоми коронавірусу і навіть думати не хочуть про госпіталізацію.
Водночас лікар розповідає про те, що є надія на оптимістичніший варіант протікання пандемії, аніж в Італії, Іспанії або Франції:
«В Італії та Франції катастрофа трапилася через розділення сімейних лікарів та медичних установ. В нас же спільно працюють епідеміологи, інфекціоністи, сімейні лікарі та інші. Подібним чином медична система функціонує і в Німеччині. Це дає підстави сподіватися на позитивніший сценарій протистояння коронавірусу».
Автори: Олександр ЮХИМЕЦЬ, Анатолій НИКИФОРЯК
Дивіться нас на YouTube
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами