Два тижні тому одна буковинська родина гуляла в лісі та знайшла тваринку у капкані. Лисеня звільнили і віддали волонтерам у ветклініку, пише ІА АСС.
Вже у лікарні поставили діагноз: пошкоджені м’які тканини, застійні процеси у кінцівці, часткова некротизація тканин. Якби її не врятували люди – точно б загриз інший хижак.
«Є проблеми зі зв’язочним апаратом: коли лисеня потрапило у капкан – хотіло звільнитись, і пообривало зв’язки у цій кінцівці, - розповідає Михайло Мочернюк, керівник ветклініки. - Не часто так близько бачиш лисицю, лисичку-сестричку. У клініці ми провели комплексну вакцинацію від вірусних інфекцій. Адже у родині псових у такому ранньому віці є велика загроза і схильність підхопити чуму або ентерит».
Опікується лисеням чернівецька волонтерка і захисниця тварин Анжела Косован. Лисиця стала улюбленицею всіх членів родини. Щоправда, у перші дні лисеня оборонялось, боялось людей. Втім, далі звикло. Ластиться, ніжиться, засинає на руках. Спершу тваринка їла яйця, молоко, творог. Та як тільки скуштувала сирого м’яса - курячі сердечка стали її делікатесом.
«У нас у будинку уже є 6 собачок, 2 коти, щур, кролик і зараз лисичка. Ми обмежуємо доступ до неї, з кішками ладить, собак боїться, а коли бачить щура – облизується, - ділиться Анжела Косован. - Інколи поводиться як хитрий пес. Краде тапочки, іграшки, мисочки. Не спить з 12 ночі до 6 ранку. Активна вночі, а тому і я не сплю більше тижня».
У цій ветклініці часто окрім домашніх улюбленців надають першу допомогу диким звірям. То лебеді з пораненим крилом, то зайці з-під косарок у полі, єноти, а кота, котрий оселився у лікарні, привезли патрульні – лежав посеред дороги. Навіть журавлів лікували.
Читати: У лісництві на Буковині народилися троє диких поросят (ФОТО)
Назад у природу лисицю після кількох тижнів реабілітації вже не відпустити. Та й в Чернівцях немає спеціального притулку для диких звірів.
«З дикими тваринами ми завжди допомагаємо ДСНС. З останніх ми ловили кабана, борсука, лисицю, змію, косулю. Ми завжди готові допомогти, але приймаємо тільки собак. У нас не передбачене фінансування і нема спецзасобів для відлову диких тварин», - коментує Артем Жук, директор МКП «Центр стерилізації тварин».
І хоча лисиця не лише приносить шкоду (приміром, їсть курей), вона ще й відловлює мишоподібних. Проте тримати її замість кота не радять.
«Це єдиний звір, який найбільше переносить вірусу сказу. Можна перетримати тиждень і віддати у реабілітаційний центр, - розповідає Ігор Скільський, завідувач відділу природи Чернівецького обласного краєзнавчого музею. - Також не варто відпускати тварину у дику природу, лисиця, звикла до людей, стане об’єктом полювання та пострілів мисливців, браконьєрів. І, зрештою, у неї не буде вміння діставати собі їжу, адже тут люди дають усе готове».
Погана екологія, вирубка лісів, спалювання сухої трави – все це спонукає хижаків заходити на територію людей. За останній місяць у чернівецьких парках мінімум тричі бачили лисенят. А минулої осені взагалі центром міста розгулював дикий кабан.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами