Сьогодні, 13 серпня, волонтери передали гуманітарну допомогу для Чернівецької обласної психіатричної лікарні. Раніше ІА АСС повідомляло про те, що через серйозне недофінансування цей медичний заклад, в якому перебувають 400 хворих, потребує продукти, одяг та засоби гігієни.
Відтак, волонтери, що відгукнулися на прохання допомогти, сьогодні привезли в лікарню допомогу, яку їм вдалося зібрати.
«Передаємо допомогу безпосередньо адміністрації і сподіваємося на їхню доброчесність. Також висловлюємо сподівання, що до цієї акції долучаться й інші люди. Розуміємо, що заклад має недостатньо ресурсів для того, щоби всі хворі були гарно одягнуті, доглянуті та нагодовані. Тому мусимо спільними зусиллями допомагати тим, хто в цьому має потребу», - розповів активіст Андрій Тужиков.
За словами волонтера, на заклик допомогти відгукнулося багато людей. Речі та продукти привозили до офісу та активістам додому. В пакетах - засоби гігієни, шампуні, зубні щітки, постільна білизна, взуття, одяг, харчові продукти. Всю цю допомогу, яку привезли на двох автівках, вдалося зібрати за 4 дні.
«Головне, щоби люди, які потребують цієї допомоги, закрили свої базові потреби. Щоби були відносно ситі, вдягнуті та почували себе комфортно», - сказав Андрій Тужиков.
За словами медичного директора Чернівецької обласної психіатричної лікарні Олега Січкаря, починаючи з квітня установа має глобальне недофінансування.
«Навіть минулими роками, коли було фінансування в межах державного бюджету, його було недостатньо для того, щоби забезпечити тими речами, які сьогодні нам привозять волонтери. Більшість пацієнтів мають не тільки проблеми медичного характеру, але й, як правило, і соціального. Це переважно люди соціально незахищені. Тому ця допомога буде актуальною для них завжди», - розповів Олег Січкар.
За словами медичного директора, системності в таких акціях немає, але небайдужі люди продовжують приїжджати час від часу. Допомагають продуктами та одягом.
«До карантину ми взагалі дозволяли людям заходити в палати та особисто роздавати привезене. Зараз, в умовах карантину, ми змушені проводити такі заходи ось так – офіційно. З того, що передали волонтери, принаймні до нового року, можливо, ми закриємо певні проблеми хворих. Мабуть, є певний сенс у тому, що громада починає брати відповідальність на себе та допомагати ось так людям, які цього потребують. На наші прохання активно відгукуються. Суспільство починає існувати в іншій життєвій моделі», - каже Олег Січкар.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами