У Чернівецькій області досліджено 76 проб води з громадських та індивідуальних криниць за фізико-хімічними, 71 проба - за мікробіологічними та 47 проб - за паразитологічними показниками. За результатами лабораторних досліджень виявлено відхилення за мікробіологічними показниками в 3 пробах: 1 - у Сторожинецькому районі та в 2 - у Чернівцях.
За результатами досліджень надано рекомендації щодо очищення та дезінфекції криниць, тимчасового припинення споживання води, повідомляють у Чернівецькому обласному лабораторному центрі МОЗ України.
"Інтенсивні дощі можуть призвести до підвищення рівня грунтових вод і забруднення водоносного горизонту, - розповів Експрес-онлайн Любомира Шепеленко, представниця Львівського обласного лабораторного центру. – Найбільшу небезпеку становить територіальна близкість із можливим джерелом забруднення. Наприклад, якщо неподалік від криниці – смітник, вигрібна яма чи поле, на якому активно застосовували нітрати. Ризик забруднення в свердловинах – нижчий, тому що там глибина більше ста метрів.
Читайте ще: На Буковині знайшли небезпечні криниці
У випадку підтоплень фахівці Держпродспоживслужби приймають рішення про потребу проведення лабораторного дослідження якості води та дезінфекції криниць. Хоча власники криниць можуть самостійно звернутись до лабораторного центру з проханням проведення такого аналізу.
У будь-якому випадку, пити воду з криниці за таких обставин, не прокип`ятивши, небезпечно. Особливо, якщо в сім"ї є діти. Інакше підвищується ризик розвитку інфекційних хвороб (кишкові інфекції, лептоспіроз) чи гострого отруєння внаслідок дії нітратів. І хоча кип`ятіння застрахує лише від інфекційних збудників (бактерії гинуть), не слід відмовлятись від такого методу профілактики".
Вам буде цікаво: Увага! Зріс ризик забруднення питної води. Будьте готові
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами