Зараз дітей реєструють з вагою понад півкілограма та вже на 22-му тижні вагітності. За словами медиків, кризовими для таких немовлят є перші 7 діб. На Буковині вдавалося рятувати та виходжувати дітей, які народилися з вагою понад 800 грамів, розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Ілля Кошурба, експерт з невідкладних станів в неонатології, завідувач відділення неонатального догляду КМУ «Міський клінічний пологовий будинок №1».
Нині передчасно народжених дітей на Буковині виходжують у спеціальному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні, після транспортування. Не вистачає перинатального центру, кажуть медики, тому що тоді ці діти там би народжувалися та виходжувалися і їх не довелося б транспортувати, адже це ризик для «ранніх пташок».
За словами Іллі Кошурби, виходжування даної когорти дітей - це високотехнологічний процес і дуже дороговартісний. Сьогодні основними препаратами для ентерального харчування та дихальних апаратів пологові будинки міста та інші медзаклади намагаються забезпечити родичів.
Однак медичним закладам області бракує медикаментів для передчасно народжених дітей та сучасного обладнання. Лікарі та матері, котрі вже зіштовхувалися з цією проблемою, спільними зусиллями збирають гроші на газовий аналізатор крові та електролітів, який потрібен для немовлят. Такі газові аналізатори є у кожній європейській клініці, його вартість майже 700 тисяч гривень. Лікарня наразі не може придбати таке обладнання. Заради його придбання влаштовують різні благодійні заходи, по місту розміщені спеціальні скриньки для збору коштів.
"Нині на Буковині не вистачає пульсоксиметрів, дуже швидко виснажуються датчики, вони дорогі, тонометри нам потрібні. Нещодавно обласна дитяча клінічна лікарня отримала ці речі від благодійників. Лікарня закупила дуже високотехнологічний кювез, який призначений для виходжування немовлят з екстремально низькою масою тіла. Влітку благодійники закупили лампу фототерапії. Для першого пологового будинку придбали відкриті реанімаційні системи для виходжування передчасно народжених немовлят", - розповіла Олена Власова, головний спеціаліст ДОЗ зі спеціальності «Неонатологія» Чернівецької ОДА.
«Медичне обладнання для виходжування передчасно народжених дітей завжди потребує оновлення. Світ і технології не стоять на місці, обладнання стає застарілим вже за 5-6 років», - зазначає Ілля Кошурба.
Лікарі не завжди охоче йдуть працювати у відділення неонатології, адже робота по виходжуванню передчасно народжених немовлят дуже важка.
Благодійники не лише допомагають з придбанням дороговартісного обладнання, часто родини купують ліки та засоби догляду для "ранніх пташок", адже буває, що такі діти не мають батьків.
«Трапляються жінки, які роблять на дому аборти і ця дитина народжується, але вона живе, і тоді мамі нічого не залишається, як викликати швидку і така дитина потрапляє до нас», - розповідає Олена Власова.
Потім мама відмовляється від цієї дитини.
"Після відвідування європейських клінік ти приходиш в шок, тому що там дуже гарні можливості надання допомоги діткам з масою тіла 480 грамів, 500 і 800. Високотехнологічне обладнання, а всі витрати падають на страхові компанії. Хоча самі принципи виходжування передчасно народжених дітей не відрізняються. Тому що наші лікарі тісно співпрацюють з європейськими асоціаціями", - розповідає Ілля Кошурба.
Читайте також: Буковинські байкери подарували Чернівецькому пологовому реанімаційний столик для новонароджених
Як пояснюють експерти, для того, щоб в Україні було більше шансів рятувати життя передчасно народжених малюків, має бути достатнім фінансування. До прикладу, середня вартість виходжування передчасно народженої дитини у європейських клініках коливається у межах 100 тисяч доларів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами