Станом на ранок, 28 травня, у Чернівецькій області було зафіксовано 471 випадок інфікування коронавірусом COVID-19 серед медичних працівників. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 повідомила Наталія Гопко, в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру.
Як зазначила Наталія Гопко, головні лікарі медзакладів створюють комісії, які визначають, де саме міг заразитися медпрацівник.
Медичні працівники мають велику кількість побутових джерел зараження коронавірусом, розповіла у програмі Суть Речей на Радіо 10 заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Марія Поліщук. Цей відсоток великий, але він не найбільший в Україні, є області з більшою кількістю хворих медичних працівників, додала Поліщук.
"Серед тих, хто заразився є і сімейні лікарі, але це не тільки лікарі. Це медичні сестри, це можуть бути молодші медичні спеціалісти, яких також є значна кількість. Ми за статистикою знаємо, що більше всього хворих у Хотинській районній лікарні і в районному центрі ПМСД, там де стартував цей спалах. Багато є в екстреній медичній допомозі, тому що вони теж є першою лінією.
Повного розуміння того, які саме засоби індивідуального захисту мають бути, у нас не було лише перший тиждень, може два. А вже на другому тижні ліквідації цього спалаху коронавірусної інфекції, наші лікарі були набагато краще забезпечені засобами захисту.
Це не лише в Україні. Є країни, які мають набагато кращі засоби захисту, а в них кількість випадків захворювання серед медичних працівників нічим не краща, ніж у будь-якій іншій країні, тобто це не лише залежить від того, в якій країні це відбувається. Це залежить від властивостей коронавірусу зокрема", - пояснює Марія Поліщук.
Висновки стосовно того, чи інфікування вважається професійним робить комісія, яка створюється в кожному закладі охорони здоров’я.
"У нас відбулася зустріч з представниками Держпраці, під час якої ми обговорювали питання про проведення таких розслідувань, обговорювали деталі, а про ці висновки буде повідомлено згодом. Однак кожного разу будуть зважати на такі обставини, наприклад, чи була людина, яка є представником того, чи іншого закладу охорони здоров’я у той період, який має значення на робочому місці. Оскільки наші розслідування показують, що в окремих випадках людина є медичним працівником, або працівником закладу охорони здоров’я, але впродовж періоду більше як 14 днів, це попередній інкубаційний період, не перебувала на робочому місці зовсім. Або є випадки, коли людина є працівником закладу охорони здоров’я, але не працює у відділенні пов’язаному з пацієнтами хворими на COVID-19", - розповідає Наталія Гопко.
"Є випадки, коли медичний працівник закладу, який згодом було розгорнуто для надання медичної допомоги хворим на COVID-19, хворів раніше, ніж цей заклад почав працювати з хворими і підозрілими на коронавірус", - додає Марія Поліщук.
Медики зазначають, що далеко не всі контактні особи на Буковині заразилися коронавірусом, особливо у випадках, коли людей попередили, що хтось з рідних захворів на COVID-19.
Дивіться нас на YouTube
"Розслідування дають такий результат, що члени сім’ї хворіють тоді, коли вони мали єдине спільне джерело і хворіли один за одним. Один член сім’ї захворів сьогодні, а в іншого – завтра з’явилися прояви. А коли виявляється захворювання у члена сім’ї і попереджуються про це всі інші, то в більшості випадків вдається залишатися здоровим", - каже Наталія Гопко.
Загалом від початку березня під медичним спостереженням перебували більше 9,5 тисяч осіб, які контактували з хворими на коронавірус. Зараз активно спостерігаються більше 2 тисяч людей, якщо взяти до уваги, що маємо трохи більше 3 тисяч випадків взагалі, то геть не всі контактні особи хворіють. Ступінь настороги обумовлює дистанціювання навіть у родині і це працює, пояснюють медики.
"Перші наші хворі – це люди, які поверталися з-закордону. Наступний етап – це люди, які не були за межами, але були членами родини тих людей, які повернулися в Україну. Наступна вагома частка – це контактні особи, їх 71% серед всіх захворілих і трошки менше 20% осіб - не пов’язують своє захворювання з фактом спілкування з людиною з COVID-19. Вони не можуть чітко назвати джерело, а місця перебування – це, як правило, ринки, магазини, або перебування на роботі. Мається на увазі представники тих служб і сфер, які не припиняли працювати в силу того, що вони відповідали за елементи забезпечення життєдіяльності. Тобто це могли бути якісь випадкові контакти в місцях загального користування, які продовжували працювати впродовж карантину", - розповіла Гопко.
Читайте також: COVID-19: географія поширення у Чернівецькій області (КАРТА)
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами