У Чернівецькій області невдовзі запрацює програма відновного правосуддя для неповнолітніх, яка нині розповсюджена на всі області України. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів Аркадій Мунтяну, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.
"До 30 квітня діяв пілотний проект в шести областях, який стартував 1 січня 2019 року. Це Донецька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Львівська та Харківська області, де неповнолітнім особам до 18 років можна було вирішити проблему з кримінальним переслідуванням, якщо вони здійснили невеликої, або середньої тяжкості злочин. Це могла бути дрібна крадіжка, легкі тілесні ушкодження, у такому випадку такій дитині надавалася моживість виправити ситуацію, якщо є постраждала сторона.
Цей порушник домовляється з постраждалою стороною про відшкодування збитків моральних, фізичних, чи матерільних і якщо потім прокурор затверджує цей договір, він може або закрити кримінальне провадження, або передати матеріали в суд, щоб суд прийняв рішення про звільнення від кримінальної відповідальності", - розповів Аркадій Мунтяну.
Дивіться нас на YouTube
Пілотний проект "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину" зараз розширено на всі області України, у тому числі і на Чернівецьку. Нині на Буковині тривають підготовчі роботи до запуску проекту.
"Це пов’язано – тим, що в процес залучаються адвокати-медіатори. Тобто ті, хто проводить переговори між сторонами, залучаються психологи, служби у справах неповнолітніх. Наразі ідуть організаційні моменти, як тільки система буде готова до цього, далі вже питання слідчих, питання прокурорів, які будуть визначати можливість у тому, чи іншому випадку проводити таку медіацію з цими дітьмм, які порушили закон", - каже Мунтяну.
Читайте також: У Чернівцях 17-річний хлопець викрав "Москвич"
Наказ про запуск проекту на території Чернівецької області у Києві вже підписаний.
"Це спільний наказ Міністерства юстиції і Генеральної прокуратури. Де-юре він діє, де-факто ще в процесі підготовки", - зазначив Аркадій Мунтяну.
Дедлайн запуску проекту на Буковині – це підготовка медіаторів. Усі кандидати уже подали свої резюме. Тепер справа за тим, щоб визначити хто має пройти відповідне навчання, яке триватиме 3-4 дні. Після цього проект може стартувати, запевняють у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами