Продуктовий сектор на МКП "Калинівський ринок" у Чернівцях відновив свою роботу у вівторок, 28 квітня, розповіла у програмі Суть Речей на Радіо 10 підприємиця Олеся Шеленко. Жінка каже, що працює на ринку 23 роки. Займається гуртовою реалізацією кондитерських виробів.
"Ми, як і всі гуртові ринки, працювали до 15 квітня і припинили свою роботу після того, як обласна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення закрити ринки. Найбільшою проблемою стало те, що ми працювали у нормальному режимі, а те рішення заскочило нас зненацька. Оскільки то був період перед Великодніми святами коли зазвичай у нас високий сезон, і хоча цьогорічний сезон вніс свої корективи, але запаси товару були досить великі. І от коли нам раптово сказали, що ми не можемо працювати, залишки продукції значні і мають обмежений термін реалізації, ця несподіванка спричинила шокову ситуацію", - каже Олеся Шеленко.
Як пояснює Шеленко, усі підприємці готові були призупинити роботу на ринку на деякий час, але людей не попередили завчасно. Як наслідок, підприємці не могли реалізувати продукцію, або ж відмовитися від неї.
"Це по-перше значна втрата коштів, по-друге, ми маємо зобов’язання перед своїми клієнтами, які почали нам телефонувати, що вони не мають де взяти товар для своїх магазинів. Магазини роздрібні працюють, ми не працюємо. Ми працюємо з клієнтами дуже багато років, вони звикли до асортименту, до наших цін і люди просто розуміють, що у них немає у магазині товару і вони не мають де його взяти", - пояснює підприємиця.
За словами Олесі Шеленко, перш ніж прийти під стіни ОДА, підприємці написали звернення, щоб їм дозволили працювати з дотриманням санітарно-карантинних норм, потім вони розмовляли з адміністрацією ринку та директором Департаменту розвитку, але це не дало результату. Тому підприємці вийшли під облдержадміністрацію, щоб їх почули.
Зрештою роботу продуктових ринків дозволив виконком Чернівецької міськради, прийнявши відповідне рішення.
Наразі, підприємці, які працюють у продуктовому секторі суворо дотримуються усіх необхідних правил карантину, запевняє Олеся Шеленко.
"Наш сектор взагалі закрили як прохідний. Проходу сектором зараз немає. У нас є один центральний заїзд і один буквально прохід, де стоять представники сектору з дезінфекторами, вони постійно дезінфікують руки. Нам щодня вимірюють температуру і записують у журнал, масковий режим обов’язковий. Ми мусимо мати окуляри. Маємо захисні екрани, щоб між нами і клієнтами не було безпосереднього тісного контакту. Намагаємося дотримуватися дистанції, іноді клієнти навіть ображаються, коли ми їх просимо відійти подалі. Наразі немає великого навантаження на сектор", - розповіла Олеся Шеленко.
Жінка каже, що роботу підприємців постійно перевіряють різні служби. Також ті, кому дозволено працювати під час карантину, продовжують платити торговий збір.
Дивіться нас на YouTube
"Для того, щоб не платити торгівельний збір, потрібно написати спеціальну заяву. У нас ніхто таку заяву не писав, ми всі йдемо до каси і платимо", - каже Олеся Шеленко.
За словами директора Департаменту розвитку Чернівецької міськради Віталія Гавриша, продуктові ринки у Чернівцях все ж таки мають працювати. Це важливо для міста. Про що він сказав у програмі Суть Речей на Радіо 10.
Посадовець назвав два фактори, які вплинули на дії підприємців. Перший – це терміновість закриття ринків – вже й негайно. Другий фактор - це те, що людям не назвали кінцевої дати, доки ринки мають бути закритими.
"Якщо говорити про ринки, то перше, коли вони знову запрацювали, ажіотаж спав, ринки дозволяють все ж таки розвантажити будь-які магазини, супермаркети. І якщо ми говоримо про оптових продавців, то вони реалізують цю продукцію в межах області, в інші магазини. Якщо ми говоримо про ринки в цілому, то це є можливість виробникам сільськогосподарської продукції здійснювати реалізацію, тому що маленький вирбник с/г продукції, він або сам реалізує, або через когось на ринку. Безпосередньо в торгову мережу він не зайде. Тут іде вже причинно-наслідковий зв’язок. Головне – це дотримання санітарних норм. Якщо порівнювати з іншими областями, у нас ситуація досить непогана. Хоча не будемо брехати, перед Великодніми святами за рахунок ажіотажу і в супермаркетах, і на ринках не дотримувалися норм, десь більше, десь менше, але в цілому не було можливо дотриматися усіх норм.
Діяльність ринків, як така фактично була незаборонена. Єдині рішення, які приймалися про заборону діяльності на продовольчих ринках, це рішення Державної комісії, обласної комісії і неприйняте рішення міської комісії ТЕБ та НС. По своїй суті ці рішення є обов’язковими до виконання насправді всіма, і в першу чергу державними службовцями, службовцями місцевого самоврядування, підприємцями і громадянами, проте за них немає відповідальності", - каже Віталій Гавриш.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами