Про те, як карантин вплинув на туристичну галузь краю у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів директор Чернівецького екскурсійного бюро Павло Колядинський, пише ІА АСС.
Екскурсійне бюро займається внутрішнім туризмом, організовують поїздки до Чернівців та Чернівецької області, а також раніше пропонували екскурсії до Румунії.
«Коли тільки пройшла звістка про підозру на коронавірус у першої людини в Україні і це було у Чернівцях, я відразу зрозумів, що це сильно вдарить по туризму. Це було якраз у переддень 8 Березня, коли багато туристів мали приїхати. Половина груп відразу зменшилася, там де мало бути 50 стало 20, де 20 - стало 8 людей. Після цього ми взагалі не працювали 2 місяці. Зараз у нас закритий кордон з Румунією», - розповів Павло Колядинський.
До карантину 70% доходів екскурсійного бюро – це були тури в Румунію. До Чернівців їхали люди з усієї України, щоб звідси поїхати у тур до Румунії.
«В нас «червона» зона – місто з поганою славою, з усієї України вже групи до нас не їдуть. На нас стоїть «клеймо», люди не хочуть їхати, імідж поганий. Тобто ми місто та область, яка на прийомі. У нас 80% туристів – це приїжджі туристи. Вони уже не їдуть. От показовим є те, що Чернівецька міська рада проводить безкоштовні екскурсії щонеділі. Минулої неділі жоден турист не прийшов на безкоштовну екскурсію, позаминулої неділі прийшла одна людина – чернівчанка», - каже директор екскурсійного бюро.
Новини ІА АСС є у Viber
Скасовані також шкільні екскурсії. Навчання почалося дистанційно – ніхто зі школярів нікуди не їде. Наразі послугами екскурсійного бюро користується невелика частина клієнтів - переважно це чернівчани, які планують поїздки по Україні. Тут важливу роль зіграло те, що багато людей не змогли поїхати на відпочинок за кордон, тому популярними цьогоріч були тури у Карпати та до Дністра.
«У серпні, коли були послаблені карантинні обмеження, у нас робота пішла досить непогано, ми вже зраділи, думали йде на поправку і тут знову – «червона» зона, знову всі райони навколо Чернівців перевезення заборонили. Ви знаєте, що в Чернівці приїхати поїздом можна, звідси виїхати поїздом – не можна. Туризм майже похований. Нам треба платити оренду, податки. Зараз буде холодний період, а це завжди не сезон. Ми завжди працювали у сезон, щоб щось накопичити на холодний період року. Цьогоріч сезону не було, зараз приходить не сезон. Якщо така ситуація продовжиться навесні та влітку, то ми напевно будемо закриватися», - зазначає Павло Колядинський.
Директор екскурсійного бюро додає, що туризму не потрібна підтримка від влади, єдине, що потрібно для відновлення та розвитку туризму - це щоб закінчилася пандемія і їм дозволили працювати.
Читайте також: Міськрада оголосила конкурс ідей для розвитку туризму в Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами