Директор Чернівецького екскурсійного бюро Павло Колядинський у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів як працює заказник зубрів у сусідній Румунії, пише ІА АСС.
Він каже, там все влаштовано так, щоб люди могли побачити тварин, які живуть у природному середовищі. Туристи можуть піднятися на спеціальні дерев'яні конструкції і милуватися тваринами згори. Щось подібне колись хотіли організувати в урочищі Сухе у Берегометському лісництві.
«У нас в урочищі Сухе, біля Берегомету, пробували поселити двох зубрів, щоб вони там розмножувалися. Але, як виявилося, одного зубра купили вже у старому віці, він помер. На жаль, з цієї ідеї нічого не вийшло. Але ми колись привозили дітей і вони були дуже раді бачити там двох зубрів, які підходили до огорожі. У нас є Путильське лісництво, Вижницький національний природний парк, Черемоський, вони мають унікальні можливості для того, щоб проводити екологічну освіту, але майже нічого для цього не роблять», - каже Павло Колядинський.
Для порівняння директор екскурсійного бюро наводить Галицький національний природний парк, де є центр реабілітації диких тварин.
«Я впевнений, що ці люди, які у нас працюють у лісництвах, національних парках, вони там були і знають на якому рівні там все зроблено. Туди приїжджаєш, там екскурсії, там ведмеді, вовки, папуги, хом’яки, муфлони. Там зароблені вежі, для багатьох ведмедів там дуже гарні умови, орлів можна побачити. Туди навіть можна віддати хвору дику тварину, якщо її знайшли і за нею там будуть доглядати», - розповідає Павло Колядинський.
Наші новини є у Facebook
При цьому там не більше лісів, ніж на Путильщині, чи Вижниччині, додає Колядинський.
«Але наші лісівники не роблять для туризму нічого. У Селятині, по-перше, туди треба доїхати бездоріжжям, а по-друге, там тварини у жахливих умовах утримуються. Створюється зараз у Дніпропетровській області величезний еко-парк. Навіть там, де лісів набагато менше, а в нас така природа і в нас екологічної освіти майже немає», - каже директор екскурсійного бюро.
Як зазначила під час ефіру на Радіо 10 Христина Марчук, заступниця директора Департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОДА, керівництво усіх національних парків Буковини долучили до Координаційної ради при Чернівецькій ОДА. Під час наступного засідання це питання будуть обговорювати.
Читайте також: До кінця року оцифрують два національних парки розташованих на Буковині
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами