Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк, пише ІА АСС.
Головна причина, через яку у місті не вистачає вихователів, - це низька зарплата. Працівники ДНЗ переважно отримують заробітну плату на рівні мінімального прожиткового мінімуму, враховуючи премії.
Наразі у Чернівцях у дошкільній освіті є 72 вакантні посади педагогів з таких спеціальностей, як: вихователь ДНЗ – 41 вакансія, асистент вихователя – 9, музичний керівник – 5 вакансій, інструктор з фізкультури – 4, практичний психолог – 3, керівник гуртка – 5, вчитель-логопед – 2, вихователь-методист – 2, соціальний педагог – 1.
Крім того, є 25 вакансій педагогічних працівників у школах міста.
Читайте наші новини в Instagram
«Це теж уже багато і серйозний дзвіночок про те, що необхідно на рівні держави приймати рішення про збільшення зарплати. Адже у чернівецьких школах завжди було набагато більше охочих працювати, ніж там було відповідних вакансій», - зазначає заступник міського голови.
Одна вакансія заступника директора за навчально-виховної роботи, асистент учителя – 5 вакансій, вихователь групи продовженого дня – 5 вакансій, вчитель трудового навчання – 1, практичний психолог – 2, вчитель інформатики – 2, вчитель німецької мови – 1, вчитель англійської мови – 2, вчитель фізики – 1, вчитель української мови та літератури – 2, захист України – 1, керівник гуртків – 2.
Крім того, є 4 вакансії у позашкільній освіті міста.
Також Юрій Лесюк розповів про проблему перевантаження окремих закладів загальної середньої освіти у Чернівцях. Це пов'язано із престижністю навчальних закладів, пояснює посадовець.
«Маємо потужні ліцеї, гімназії, навіть школи, які користуються популярністю серед чернівчан і всі намагаються зробити все можливе, аби їхні діти потрапили саме у цей ліцей, гімназію, або школу. Навіть приписуються десь на відповідній території обслуговування цієї школи, чи ліцею, чи гімназії і навіть купують там житло тільки для того, щоб дитина ходила саме у цей престижний заклад і до цього популярного вчителя. Тобто люди насправді ідуть на прізвища освітян і тому у нас виникають диспропорції, коли в одних навчальних закладах учнів мало, а інші - переповнені», - каже Юрій Лесюк.
Читайте також: Потрібні лікарі та вихователі дитсадків: які вакансії є на Буковині
Він розповів, що міська влада планує вирішити проблему перевантаження шкіл найближчим часом.
«Безумовно всі ці моменти ми враховуємо і зараз будемо формувати таку спроможну публічну мережу саме освітніх закладів у місті. Над цим ми зараз працюємо. Це означає, що будуть прийняті управлінські рішення, які дозволять зменшити навантаження на той, чи інший, заклад освіти. До прикладу, ми плануємо якнайшвидше перепрофілювати певні приміщення під школи, тому що будувати школи – це дорого і довго. Насправді ми не встигнемо буквально за рік, але є напрацювання і найближчим часом містяни дізнаються про них», - додав Юрій Лесюк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами