Участь в онлайн-заході взяли випускники шкіл, роботодавці, представники медіаіндустрії, викладачі та студенти спеціальності «Журналістика», передає агентство новин АСС.
Під час онлайн-заходу викладачі кафедри розповіли про участь у трирічному проєкті DESTIN. Його мета - наблизити журналістську освіту України до стандартів ЄС та поширити медіаграмотність у суспільстві. Учасниками проєкту є 20 інституцій, серед яких і 10 українських університетів.
Під час участі у проєкті на кафедрі журналістики ЧНУ покращили та модернізували освітню програму «Журналістика та кросмедійність», наблизили її до стандартів європейської освіти. Відтак, викладачі кафедри проходили тренінги та навчалися на базі британського, шведського та польського університетів, а також проходили стажування у закордонних ЗМІ.
«Ми засвоїли досвід трьох вузів, які мають дуже хорошу практику створення таких програм, та адаптували його в українських реаліях. Створюючи нову програму, ми провели аудит уже діючої, консультувалися із зарубіжними партнерами, проводили дискусії, опитували студентів та викладачів. Більше року кафедра працювала над новою освітньою програмою. Вже з вересня 2020 року за нею почали навчатися студенти», - розповіла Любов Василик, завідувачка кафедри журналістики ЧНУ.
У нову освітню програму додали, зокрема, більше практичних занять, зменшили кількість дисциплін, відмовившись від предметів, які не є фаховими для журналістів, збільшили години вивчення іноземної мови тощо.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
В рамках проєкту DESTIN кафедра отримала перший транш техніки - багатофункціональну друкарську систему Canon, два нові потужні комп'ютери.
«Очікуємо ще три транші. Додатково отримаємо комп'ютер iMac, мультимедійний проектор для проведення лекційних та практичних занять, а також два відеокіти із професійним відеообладнанням», - розповів викладач кафедри, керівник робочої групи проєкту DESTIN Роман Пазюк.
Загалом, за роки роботи кафедри тут обладнали кросмедійну лабораторію, створили міні-редакцію, де студенти можуть застосовувати свої знання на практиці. Про це розповіла викладачка Юлія Попович. Є на кафедрі два професійні фотоапарати, відеокамери, мікрофони, 8 комп'ютерів iMac та кольоровий лазерний принтер.
На зустрічі презентували і безкоштовні онлайн-курси із медіаграмотності, які розробили у рамках проєкту.
Читайте також: Чернівецький університет - у п`ятірці туристичних магнітів Європи
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами