Подія відбулась у Черкасах в рамках заходу «Ноосфера. Інженерія майбутнього», присвяченого 60-річчю першого польоту людини у космос. Про це повідомляє ЧНУ, пише агентство новин АСС.
Меморандум - це перший крок до відкриття сучасної науково-технічної лабораторії Noosphere Engineering School на базі кафедри комп'ютерних систем та мереж Чернівецького національного університету.
«Підписання меморандуму про співпрацю недарма відбулося саме 12 квітня (у День працівників ракетно-космічної галузі України). Адже «Ноосфера» і наш університет однаково зацікавлені у підвищенні рівня технічної освіти, підтримці студентських стартапів та взагалі у розвитку технічної науки в Україні. Впровадження підходу «інжинірингових шкіл» є актуальним не тільки для кафедри комп'ютерних систем та мереж й Інституту фізико-технічних комп'ютерних наук Чернівецького університету, а й для Чернівців і регіону взагалі. Варто зауважити, що Чернівці давно славилися рівнем фізико-технічної сфери. Фахівці, підготовлені в Чернівецькому університеті, успішно працювали на теренах усього СНД, а в самих Чернівцях функціонувало біля десятка потужних підприємств з виробництва напівпровідникових мікросхем, електроніки, комп'ютерної техніки, радіоелектроніки. І зараз стає нагальною потреба відновлення цього потенціалу. Зокрема, потребує розвитку рівень програмно-апаратного забезпечення в IT сфері. Запити на таку експертизу надходять як із закордону, так і від відомих виробничих компаній Чернівців», - розповів завідувач кафедри комп'ютерних систем та мереж Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Георгій Воробець.
Читайте також: Цьогоріч відреставрують Хотинську фортецю та ЧНУ
Noosphere Engineering School (або Інжинірингова школа Noosphere) – це мережа науково-технічних лабораторій на базі закладів вищої освіти України. Лабораторії обладнані сучасним устаткуванням коштом громадської організації «Асоціація Noosphere». У таких лабораторіях студенти розвивають свої інноваційні ідеї, отримуючи безкоштовну технічну, експертну і маркетингову підтримку. Перша лабораторія Інжинірингової школи Noosphere була відкрита у Дніпровському національному університеті 2014 року. Зараз лабораторії Інжинірингової школи також працюють у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Поліському національному університеті (Житомир), Національному університеті водного господарства та природокористування (Рівне) і Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка.
Досвід роботи лабораторій Інжинірингової школи Noosphere показав, що саме через створення високотехнологічних проєктів студенти і молоді інженери набувають важливих навичок з командної роботи, креативного мислення, ефективного планування часу задля втілення задуманих ідей у життя.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами