У новій диспетчерській екстреної медичної допомоги одночасно працюватимуть 15 людей: 13 диспетчерів, а також один старший оперативний черговий і старший черговий фельдшер-диспетчер, розповів Володимир Єленєв, директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
"Тут є 6 диспетчерів по виклику: тобто сюди приходить виклик, людина піднімає слухавку, в електронному режимі повністю вносить всі дані і передає їх далі. Інші 6 робочих місць - це диспетчери-евакуатори. У них з правого боку карта, ліворуч вони також бачать всі виклики і бачать перелік бригад, які зараз на зміні. Коли поступає виклик, то на цій карті відображається місце, звідки людина викликає швидку і диспетчер-евакуатор бачить автомобіль, який знаходиться найближче до місця виклику та має можливість відправити найближчу машину. Це економить час, людський ресурс, паливно-мастильні матеріали і, як показала практика по всій Україні, покращує швидкість та якість надання екстреної медичної допомоги", - каже Володимир Єленєв.
Він також зазначив, що найважливіший у роботі диспетчерської - сервер, на якому зберігається інформація. Він знаходиться в окремій кімнаті. До сервера дуже великі вимоги, у приміщенні, де він знаходиться не повинно бути вікон, має бути автономна система пожежогасіння. Вартість сервера - це половина суми, яку витратили на реконструкцію та облаштування усієї диспетчерської.
Як повідомляло ІА АСС, на дані цілі було виділено 10,5 мільйонів гривень. 75% цих коштів надійшло з державного бюджету, а 25% асигнувань скерували з обласного бюджету на умовах співфінансування даного проєкту.
"Даний об'єкт є рекордним, за 3 місяці ми виконали всі поставлені перед нами завдання, тобто 8 жовтня було розпочато і в кінці грудня ми цей об'єкт здали в експлуатацію", - зазначив під час відкриття диспетчерської Олександр Пуршага, в.о. директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької області.
Читайте також: На Буковині закрили медичний заклад. Лікарі боротимуться проти звільнення
Нова система розпочинає функціонувати у Чернівцях, поетапно до неї підключать спершу найближчі до міста райони, а потім віддалені. Як зазначив Володимир Єленєв, сучасна диспетчерська екстреної медичної допомоги - це одна вимог НСЗУ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
А коли людям що працюють щось зро***ть для покращення умов праці, зарплату піднімуть, нове обладнання, форма, машини? З цим не дуже поспішають, а все оптимізують, інтенсифікують, щоб один реально працюючий тягнув на собі не 3х а 5х адміністраторів... дивно що ще хтось працює