За інформацією працівників Чернівецької міської рятувальної станції на воді парку відпочинку «Жовтневий», сьогодні, 31 січня, товщина криги на озері, що на вул. Комарова, становить 5 сантиметрів. За таких показників вихід на кригу є небезпечним, зазначають в Управлінні ДСНС України у Чернівецькій області.
Щоправда, тонка крига не зупиняє рибалок займатися улюбленою справою. Не дивлячись на постійні застереження рятувальників про заборону виходу на лід, поціновувачі зимової риболовлі продовжують нехтувати правилами безпеки, ставлячи під загрозу власне здоров’я та життя.
Рятувальники нагадують: міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 12 сантиметрів, і він має синій чи зелений відтінок.
Щоб перевірити товщину льоду, не варто тупати ногою по кризі. Краще взяти палицю та за допомогою неї проломити лід з берегу.
Пам’ятайте, що при відлизі крига починає танути, на поверхню льоду може потрапляти вода, сніг. Якщо у цей момент за низької температури лід почне замерзати знову, крига матиме жовтуватий або ж білий відтінок. Ступати на неї небезпечно, адже за таких умов збільшується ризик провалитись під лід.
Читайте ще: На Буковину до Чорториї прилетіли лебеді
- Виходьте на кригу тільки тоді, коли впевнитеся, що лід достатньо міцний.
- Обравши вдале місце, правильно зробіть лунки. Для цього не пробивайте їх близько одна до одної. Лунки потрібно робити у шаховому порядку на відстані, не менше 5-6 метрів одна від одної. Ніколи не пробивайте лунки на переправах.
- Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, поблизу стічних вод різних підприємств, де під кригою тече тепла течія.
- Перед виходом на таку риболовлю завжди беріть з собою та тримайте під рукою міцну мотузку, довжиною 15-20 м, дошку або довгу палицю, адже ці підручні засоби допоможуть Вам врятуватися самим або врятувати іншого рибалку в разі потрапляння під лід.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами