Два тижні тому у Чернівцях на базі обласної клінічної лікарні буковинські медики разом з фахівцями інституту серцево-судинної хірургії провели дві унікальні операції на відкритому серці, пише ІА АСС. На Буковині таке втручання провели вперше.
Першими пацієнтками стали Наталя Шешуряк та Рита Постевка. Жінки мали проблеми з серцем, відчували важкість, швидко втомлювались.
«Спершу було страшно, але коли довідалась, що операція буде у Чернівцях, і сюди приїжджають кардіохірурги зі столиці, то я припинила вагатись. Мої проблеми проявились під час другої вагітності 18 років тому, - розповідає пацієнтка Наталя Шешуряк, - зараз одужую, не навантажую себе. Набагато краще почуваюся».
«На роботу ходила недалеко, але мені це давалось важко. А зараз ходжу по коридору – все гаразд. Знала, що треба оперувати, але до Києва їхати не наважувалась. Все відтягувала. А тут вони самі сюди приїхали. Лікарі легко мене переконали. І не шкодую», - говорить пацієнтка Рита Постевка.
Медики пригадують, що під час оперативного втручання у однієї пацієнти виявили додаткові проблеми: праве передсердя і вушко серця були повністю заповнені тромбами.
Наші новини є у Facebook
«Це загрожувало інсультом і навіть смертю, - коментує Лариса Гавриш, начальник підрозділу ревматології ОКЛ. – Столичні хірурги віртуозно провели операції. Гадаю, наші пацієнтки, котрі потребують таких процедур, не будуть боятись і отримають кваліфіковану допомогу на базі відділення торакальної хірургії».
Грудна клітка розкривається на робочому серці, аби зекономити час. Час зупинки серця максимально мінімізують. Під час операції проводять гіпотермію серця – аби зменшити потребу органу у кисню.
«Просто таки у операційну рану засипають лід, аби понизити температуру серця, де циркулює кров, щоб виграти час для хірурга, - каже завідувач відділення тора кальної хірургії ОКЛ Василь Яцків. – Коли серце зупинене – кров циркулює через апарат штучного кровообігу, збагачення крові киснем відбувається не через легені, а оксигенатором».
Із цих дебютних операцій на Буковині почалась ера розвитку кардіохірургії. Втім, аби надавати таку специфічну допомогу професійно, слід навчити персонал та закупити дороговартісне обладнання. Апарат штучного кровообігу вартує понад мільйон гривень, хірургічний інструментарій – не менше.
«Деякі співробітники не вірили, що у нас все вдасться, і що хворі підуть додому своїми ногами, - розповідає гендиректор ОКЛ Сергій Цинтар, - у нас всі зацікавлені у подальшому розвитку. Місцева влада і профільний департамент обіцяють співфінансування для закупівлі обладнання. Сподіваюсь, дуже скоро буковинці зможуть вирішувати свої проблеми зі здоров’ям тут на місці, при чому на європейському рівні».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами