Особливості поїздок у громадському транспорті в спеку
Щоліта у спеку в громадському транспорті люди сваряться через відчинені вікна. Одні бояться протягів, інші, навпаки, не мають чим дихати.
Журналісти Інформаційного агентства АСС вирішили з`ясувати, що ж небезпечніше – протяг чи задуха?
На наше запитання відповіла Ольга Гуска, лікар-терапевт Чернівецької міської поліклініки №2:
- І протяг, і задуха можуть серйозно зашкодити здоров`ю. Яка з цих двох проблем є меншою? Мабуть, усе-таки, протяг. Бо коли в людини, яка стоїть на протязі, загостриться, наприклад, радикуліт, то цю хвороби можна вилікувати. Гірше, якщо через брак повітря пасажир знепритомніє. Із радикулітом хворий звернеться до невропатолога, а через втрату свідомості – до кардіолога, щоправда, якщо його встигнуть до лікаря довезти! Річ у тому, що у зачиненому салоні маршрутки значно підвищується температура повітря. Пасажири випаровують вологу - підвищується вологість у замкненому просторі. А це одразу збільшує навантаження на серце і судини навіть у здорових людей. У таких ситуаціях часто виникають інфаркти та інсульти, при чому не лише у літніх чи хронічно хворих людей.
Читайте ще: Кожні 10 хвилин ще плюс 5 градусів. Вбивча спека зачиненого автомобіля
Також, якщо довго перебувати у закритому приміщенні з високою температурою повітря, можна отримати тепловий удар. Його ознаками - сонливість, позіхання, почервоніння обличчя, важке дихання, розлади мови та ходи. Якщо людині з цими симптомами вчасно не надати медичну допомогу, вона може знепритомніти.
Водночас, коли людина спітніла, тіло розігріте, то для неї навіть невеликий протяг може спричинити недугу. Передусім страждають м’язи спини, шиї, попереку. Це дуже часто трапляється у людей з ослабленим iмунiтетом. Протяги можуть призводити і до запалення вуха (отиту), нирок, міжреберних нервів тощо. А ці хвороби потребують серйозного і довготривалого лікування.
Гадаю, вихід із ситуації все-таки є. У громадському транспорті кожен повинен думати не лише про власний комфорт, а про те, щоби було зручно всім пасажирів. Для цього варто дотримуватися дуже простих правил. Наприклад, відчиняти вікна лише з одного боку. Тоді у салоні не буде протягу.
Вам буде цікаво: Африканська спека. У Чернівцях 35-37°С, а у Європі до 50°С
У спекотні дні, виходячи з дому, беріть з собою серветки, хустинки, пляшечки з холодною водою - і тоді не виникне проблема «спітнілого чола».
Завжди можна людині, яка боїться протягів, ввічливо запропонувати пересісти на інше місце. Це теж дозволить уникнути словесних перепалок.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами