Уже завтра температура повітря сягне 35 градусів.
Про це пише "Вільне життя". Як інформує Український гідрометцентр, стовпчики термометрів місцями піднімуться до 40°.
"Перші дні серпня загрожують відзначитися сильною спекою. Практично по всій території країни температура буде вищою +30 градусів. Згідно з картами – +32+37 градусів. Ймовірно, що на півдні стовпчики термометрів піднімуться до +40 градусів", – йдеться у повідомленні.
Кілька порад, які допоможуть трохи знизити температуру тіла, щоб відчувати себе комфортніше в літню спеку.
У спекотну погоду посилюється потовиділення, тобто з організму йде більше води, ніж звичайно. Тому, щоб компенсувати втрати, варто пити більше води. Рекомендована кількість рідини, яку необхідно споживати в день, обчислюється з розрахунку 30 мл на 1 кг маси тіла. Тобто, для дівчини вагою 50 кілограм — півтора літра рідини, якщо вага людини від 70-80 кг, то випивати слід 2–2,5 л води в день.
Також слід звертати увагу на харчування. У спеку варто, аби половину денного раціону складали овочі та фрукти, обмежте споживання м’яса. Окрім овочів та фруктів також їжте кисло-молочні продукти. Якщо їжа жирна чи солодка, пити води варто ще більше. Окрім води, варто також пити трав’яні чаї, компоти, соки. Однак звертайте увагу, що в останніх є цукор. Його вживання, особливо в спеку, слід обмежити.
Читайте ще: Спека повертається: як врятуватися від теплового удару
Оптимальна температура у приміщенні
Нормальною у приміщені вважається температура 18-24 градусів, а вологість – 40-60%. Також не повинно бути сильного протягу. Температура більше 28 градусів вважається уже некомфортною, а якщо термометр показує більше 30 градусів – працю надворі слід обмежувати.
В такому випадку після 15-20 хвилин роботи варто робити перерву на 10-15 хвилин, при цьому працювати не більше 1-1,5 години. Найкраще – переносити роботу на ранок або вечір, коли спека спадає.
Літо з кондиціонером
Кондиціонер охолоджує приміщення, але він не дає свіжого повітря. Тому кімнату потрібно періодично провітрювати. Якщо прийти з вулиці «гарячим» і відразу стати під кондиціонер – можна захворіти. Різниця температури у приміщенні, де працює кондиціонер, з вуличною температурою не має перевищувати 10 градусів.
Алкоголь у спеку
Можна, але не у великих кількостях. Краще обирати легкі, сухі вина – червоні або білі. Також вино можна розбавити негазованою водою, щоб трохи знизити вплив алкоголю. Пиво і шампанське краще в спеку не пити. Ці напої дуже швидко всмоктуються в кров, відтак провокують потовиділення і зрештою – спричиняють зневоднення.
Основні дії при тепловому ударі
Сонячний удар – це хворобливий стан, розлад роботи головного мозку внаслідок тривалого впливу сонячного світла на непокриту поверхню голови. Сонячний удар супроводжується головним болем, млявістю, блювотою. У важких випадках – комою. Симптоми перегрівання посилюються при підвищенні вологості навколишнього середовища.
Вам буде цікаво: Норма +28. У спеку можна вимагати скорочення робочого дня. За кожен градус - годину
Перша допомога
Постраждалого необхідно перенести в тінь, зробити холодний компрес. У важких випадках – штучне дихання.
-Забрати постраждалого з зони перегрівання;
-вкласти на відкритому майданчику в тіні;
-вдихання парів нашатирного спирту з ватки;
-звільнити від верхнього одягу;
-змочування особи холодною водою, поплескування по грудях мокрим рушником;
-покласти на голову міхур з холодною водою;
-викликати бригаду швидкої допомоги.
Також, якщо у ваших планах довга прогулянка вулицею у спеку, обов’язково одягайте панаму та сонцезахисні окуляри, аби не отримати тепловий удар. Не забувайте брати із собою воду.
Діти
У маленьких дітей симптоми сонячного удару дуже нагадують ознаки початку запального захворювання: малюк стає млявим (або, навпаки, дуже активним), закидає голову назад або мотає нею з боку в бік, у нього піднімається температура. Іноді може бути тільки раптовий підйом температури тіла. Якщо вчасно не вжити заходів, дитина може втратити свідомість.
Перша допомога для дітей
Перш за все перенесіть малюка в тінь. До чола і потилиці прикладіть холодні компреси. Можна надіти на голову панамку, змочену в холодній воді. Дайте йому попити, бажано прохолодну воду з лимоном. Для того, щоб збити температуру, можна дати жарознижувальні препарати. Якщо і після їх прийому жар не спаде – викликайте лікаря.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами