12 відділень, понад 30 тисяч пацієнтів і десять тисяч операцій на рік, та тисяча медичних працівників. У такому інтенсивному режимі вже більше 30 років працює Лікарня швидкої медичної допомоги Чернівців.
Цей медичний заклад цілодобово і без вихідних приймає пацієнтів з усієї області та сусідніх регіонів. Останніми роками потреба осучаснити установу постала особливо гостро. Завдяки співпраці з Мінрегіонбудом та участі у міжнародних грантових проектах, Лікарні швидкої медичної допомоги вдалось залучити 20 мільйонів гривень на ремонт відділень та 15 мільйонів на нове сучасне обладнання.
Олександр Грушко, головний лікар ЛШМД міста Чернівці розповів журналістам ІА АСС:
- Лікарня унікальна, тому що вона єдина в області, яка з усіма службами працює цілодобово – в режимі 24/7. Вимогою часу було її удосконалити, збільшити потужність, кадровий та технічний потенціал. Лікарні понад 35 років, а капітальні ремонтні роботи тут тривалий час не проводились. Тому, в першу чергу, почали укріплювати матеріально-технічну базу. Одночасно закуповуємо й нове обладнання, адже сьогодні медицина – це високотехнологічна галузь. Забезпечили сучасним обладнанням реанімацію, лабораторію, хірургічні операційні технології. Робимо ставку на розвиток і впровадження високотехнологічної ендоскопічної та малоінвазивної хірургії, лікарі установи проходять тренінги та навчання у провідних закордонних університетських клініках – бо за цим майбутне.
В Лікарні швидкої медичної допомоги впродовж останніх 3-ох років проведено капітальний ремонт 8,6,7 поверхів, наразі завершуються роботи на 5 поверсі – у відділенні травматології. Нещодавно завершено ремонтні роботи у відділенні нейрохірургії, - єдине в області, де оперативно (хірургічно) лікують пацієнтів з травмами головного та спинного мозку, хребта, пухлинними процесами центральної нервової системи. На цьому ж поверсі відділення урології. Нове обладнання на 5 мільйонів гривень закупили для цього відділення у 2019 році. Це дозволило забезпечити мешканців області повним спектром якісної допомоги за урологічної патології в установі. Його успішно використовують з гарними результатами для пацієнтів.
- Якщо в області у минулому році було проліковано біля 5 тисяч хворих урологічного профілю, то 2,5 тисячі з них – пацієнти нашого відділення. Якщо в області було зроблено біля 3 тисяч операцій урологічного (спрямування) контингенту, то понад 2 тисячі операцій було зроблено у нашому відділенні. Виконується увесь спектр оперативних втручань, і відкритих і ендоскопічних, які можна робити на сьогоднішній день в умовах українських реалій. Використовується найсучасніша апаратура, а слава про досягнення буковинських лікарів відомі далеко за межами області, каже Олександр Федорук, доктор медичних наук, професор, науковий куратор відділення.
Позитивні зміни за останніх три роки стались і у відділенні інтенсивної терапії, що на 9-му поверсі лікарні. Тут, у реанімації, перебувають найважчі хворі. Тому важливо, що відділення забезпечене необхідним наркозно-дихальним обладнанням, обладнанням для моніторингу стану пацієнта, тут цілодобово працює експрес-лабораторія з автоматичними аналізаторами, де швидко отримують результати аналізів про стан пацієнта.
Ігор Костів, завідувач відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії ЛШМД зазначає:
- Суттєві зміни відбулись за кілька останніх років. Ми, як лікарі відділення, відчули зрушення - збільшилась кількість наркозно-дихальної апаратури, медикаментів для невідкладної допомоги та проведення анестезії. Три роки тому в відділенні встановили централізовану систему кисневого забезпечення, що полегшило нам роботу та покращило результати.
Найбільше змін цього року відбулося у приймальному відділенні. Щодня сюди звертається понад сотня пацієнтів, сюди ж «швидка допомоги» доставляє найважчих пацієнтів з усієї області. За кошти гранту ЄС – 260 тисяч євро, тут обладнали спеціальні палати та кабінети з устаткуванням для комплексної невідкладної діагностики пацієнтів.
- Новою концепцією передбачено, що пацієнт з ургентною патологією, який потребує швидких діагностичних заходів, не буде стояти у черзі. Він одразу буде доправлятись в це відділення, де йому надаватимуть допомогу і будуть проводити обстеження мультидисциплінарною бригадою фахівців. Тобто, скоротиться час між проведенням діагностики та початком інтенсивного лікування, - наголошує Олександр ГРУШКО, головний лікар ЛШМД міста Чернівці:
Олеся Мец, завідувачка приймально-діагностичного відділення акцентує, що у відділенні обладнана операційна з окремим входом, а для пацієнтів, які потребують невідкладного торакального, нейрохірургічного, травматологічного оперативного втручання зʼявилась можливість проведення невідкладного оперативного втручання безпосередньо у відділенні, фактично відразу після доставки у лікарню. Адже у такій ситуації навіть хвилини можуть мати вирішальне значення. Тут постійно чергує медсестра, хірург, є усе необхідне обладнання, щоб одразу надати пацієнту допомогу.
Нова схема роботи приймального відділення дозволить мінімізувати час надання невідкладної допомоги та пришвидшить встановлення діагнозу.
- За рахунок гранту Євросоюзу у відділенні інстальовано обладнання, яке дозволяє проводити інтубацію, штучну вентиляцію легень та оксигенацію, проведення невідкладної дефібриляції, кардіологічного моніторингу. Додатково у відділенні оснащено кабінет стаціонарного УЗД та кабінет повноцінної ендоскопічної допомоги, каже Олександр Плегуца, заступник головного лікаря ЛШМД міста Чернівці.
Особливо у приймальному відділенні пишаються проектом телемедицини.
- Ще один проект, який пов'язаний з міжнародним грантом, за яким ми створювали відділення «emergency» - це завершення проекту кабінету телемедицини. Ми зможемо консультувати пацієнтів стаціонарних відділень нашої установи з будь-яким науково-дослідним інститутом України, а можливо, і закордонним, каже Олександр ГРУШКО, головний лікар ЛШМД міста Чернівці:
Он-лайн медицина допоможе медикам в будь-якій точці Чернівецької області та України дистанційно давати і отримувати консультації про стан пацієнта і встановлення клінічного діагнозу.
Олександр Плегуца, заступник головного лікаря ЛШМД міста Чернівці зазначає
- Телемедицина в Україні лише зароджується, але переваги її зможуть відчути і лікарі, і пацієнти. Наприклад, у сімейних лікарів первинної мережі зʼявиться можливість отримати консультацію фахівців вузької спеціалізації (нейрохірурга, травматолога, кардіолога) перебуваючи у себе на робочому місці і пацієнту вже не доведеться їхати до обласного центру. Окремі переваги і для лікарів районних лікарень у випадку необхідності невідкладних консультацій та визначенню тактики ведення діагностично складного випадку. Це дає можливість в окремих випадках суттєво зекономити дорогоцінний час, адже для доїзду фахівця обласного закладу до віддаленого району, наприклад,- Путили, потрібно 3-4 години, а така консультація може бути достатньою для прийняття рішення про необхідність транспортування пацієнта до спеціалізованого відділення.
Зараз лікарня швидкої медичної допомоги очікує на підписання ще декількох міжнародних грантових контрактів. Ці кошти планують витратити на придбання обладнання для діагностики, та подальшої розбудови медичної установи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами