Хоча і нині у законах України прописано, що в Україні можна народити абсолютно безкоштовно.
Чернівчанка Тетяна за операційний пакет, необхідний для кесарського розтину, заплатила… понад 3000 гривень. Жінка не сподівалася на таку суму, бо ще три роки тому операційний набір вартував 650 гривень. В аптеці пояснили: зросли ціни на всі медикаменти і на шовний матеріал.
- До операційного пакету увійшло багато вати, бинтів, стерильних рукавичок, а ще – пляшечки з якимось ліками, розчинами, системи. Фармацевт сказала, що 980 гривень коштують лише нитки, якими зашивають розріз, - розповідає жінка.
Добре, коли до операції є час підготуватися. Та деяких жінок «кесарять» ургентно, у них із собою немає нічого, окрім мішечка із памперсами та одягом для немовляти.
Читайте ще: Супрун розповіла, як проходитимуть пологи після медичної реформи
Акушер-гінекологи запевняють: просто так кесарський розтин нікому не роблять, для цього мають бути відповідні покази.
- Коли жінка не може народити через природні пологові шляхи, доводиться робити кесарський розтин. Рішення про це завжди приймає консиліум лікарів, - каже Олександр Юзько, професор, президент Української асоціації репродуктивної медицини, академік Української академії наук, завідувач кафедрою акушерства і гінекології факультету післядипломної освіти Буковинського державного медичного університету. – Точно знаю, що чергова бригада лікарів завжди має всі необхідні медикаменти, аби грамотно провести кесарський розтин.
Вам буде цікаво: Нове обладнання для недоношених дітей отримав другий пологовий будинок
- Згідно із буквою закону, в Україні народити можна абсолютно безкоштовно. Відповідно до ч.3 ст. 49 Конституції України, держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно. Існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності. Конституційний Суд України в своєму Рішенні від 29.05.2002 р. (справа про безоплатну медичну допомогу) дав офіційне тлумачення ч.3 ст.49 Конституції України: в державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги, - консультує Сергій Чорний, юрист. - Окрім цього, в Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Програми подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги» від 11.07.2002 р. № 955 вказано, що у державних і комунальних закладах охорони здоров’я вагітним та породіллям надаопераціється безоплатна медична стаціонарна допомога. Отже, безкоштовно народити в Україні все ж таки можна, перш за все тому, що це гарантовано Конституцією та законодавством України. Принаймні, теоретично.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами