*Політінформер
Громадянам пропонується відповісти на п'ять запитань безпосередньо на виході з виборчих дільниць. Опитування проводитиметься у форматі екзит-полу, тільки з особливим переліком запитань, а учасники повинні будуть заповнити бюлетень. Також у бюлетені передбачено поле для коментарів, в якому можна запропонувати запитання для наступних опитувань.
А питання такі:
Насправді, дискусії про зменшення кількості депутатів Верховної Ради велися під час чи не кожної передвиборчої кампанії. Вже декілька років в Україні точиться і питання про медичний канабіс. І це відбувається на тлі того, що протягом 2010-х років у багатьох цивілізованих країнах суттєво переглянули державну політику щодо канабісу. Тож Президент питає думку народу стосовно давно обговорюваних і наболілих тем.
Залучення народу до вирішення цих питань є абсолютно демократичним і морально виправданим кроком. Без чітко вираженої думки народу відповідна дискусія може тривати ще багато років, не виходячи на рівень ухвалення рішень. І саме формат загальнодержавного опитування, коли людина свідомо робить вибір на користь певного рішення підвищує його політичну вагу. Для Президента важлива думка громадян і важливо при продовженні реформ спиратися на підтримку більшості суспільства.
Опитування не дорівнює референдуму — це різні інструменти, наслідки застосування яких не будуть однаковими. Результат опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Застосування такої форми безпосередньої демократії потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції.
Водночас опитування — не лише налагодження комунікації з людьми, але й економія коштів, часу й зусиль. Люди приходять на вибори, голосують за партії та кандидатів і заразом можуть висловитися із суспільно важливих питань. Це швидко й ефективно. Адже не потрібно окремо збирати комісії, займати приміщення, запрошувати людей — опитування можна проводити разом з виборами.
Микола Гуйтор, кандидат у депутати Чернівецької обласної ради від партії «Слуга Народу»
«Опитування Президента Володимира Зеленського є дуже важливим. Адже це його прагнення стати ближчим до кожного українця. Президент вирішив порадитися з нами всіма, перш ніж ухвалювати важливі й доленосні для країни рішення. Для нього важлива думка людей. Цим Президент демонструє відкритість. І суспільство таке рішення сприймає позитивно. Усі п’ять запитань мають особливе значення для нашої країни й буковинців зокрема. Тому голова обласної організації партії «Слуга Народу», кандидат у мери Чернівців Віталій Другановський написав Володимиру Зеленському відкритого листа з проханням звернути увагу на проблеми й складну ситуацію з економікою Буковини, яка першою взяла на себе удар коронавірусу COVID-19. Віталій Другановський пропонує, щоб українці підтримали ідею створення в Чернівецькій області вільної економічної зони «Чернівці». І таким чином показати на прикладі Буковини реальний економічний розвиток міста й області», — закликав Микола Гуйтор, кандидат у депутати Чернівецької обласної ради від партії «Слуга Народу».
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами