Згідно даних екзитполу Info Sapiens, Роман Клічук набрав 61,1% голосів, а його опонент, кандидат «Команди Михайлішина» Віталій Михайлішин – 38,5%.
Згідно результату екзитполу, проведеного Інститутом соціології Маковецького, Роман Клічук отримав 59,1% голос, його суперник Віталій Михайлішин - 40,9% голосів виборців.
Роман Клічук народився 31 жовтня 1972 року в Чернівцях у родині лікарів. За освітою - медик, має диплом Чернівецького медичного університету, навчався в інтернатурі, але відмовився від мрії стати кардіологом заради бізнесу. За медичним фахом працював до 1997 року, потім почав займатися підприємницькою діяльністю.
«Я не шкодую, що покинув медицину, але водночас не шкодую, що маю медичну освіту. Вона багато мені дала, то була хороша школа. Взагалі, я переконаний, що був би хорошим лікарем. Просто так склалося тоді. То ж були дев'яності... – розповів в одномі з інтерв`ю Роман Клічук. - Ми були молоді, хотілося мати власні гроші, щоб не просити у батьків. Мої батьки обоє медики, я бачив, як вони важко працюють, і яка у них зарплата, тому мені було соромно щось у них брати. Україна стала незалежною, відкрилися кордони. Ми стояли на Калинівському, їздили в Румунію, в Польщу з якимись кип'ятильниками, лампочками, різними господарськими товарами, продавали в каністрах солярку. Що тільки не вигадували. Насправді я не планував іти в бізнес. Думав, що це так, підзароблю на канікулах... Потім думав, ну, рік-два ще позаймаюсь бізнесом, сколочу якийсь капітал, зароблю на квартиру, машину, а потім повернуся в медицину. Просто не міг подумати, що, провчившись вісім років, піду в зовсім іншу сферу.
Мене затягнуло. Хочеться досягати більшого, виходити в лідери. Я у відпустки почав їздити в 35 років. Все, що ми заробляли, інвестували в бізнес, бо розуміли, що тільки так будемо зростати, ставати сильнішими».
З 1998 року - генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «РОМА», дистрибуційної компанії, лідера у сфері продажу алкогольних, пиво-безалкогольних напоїв та кондитерських виробів у Чернівецькій, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях.
Крім того, Роман Клічук є власником мережі ресторанів, пабів та інших закладів харчування у Чернівцях.
Одружений, має трьох дітей.
«Маю трьох синів. Хотів би все, що роблю, передати їм. Але це не означає, що вони отримають цей бізнес автоматично тільки тому, що вони мої діти. Вони мають бути найкращими. Насправді в мене діти весь час десь працювали. Досі є страх, щоб мої діти не виросли мажорами. Це найгірше, що може бути, - зізнався Роман Клічук в інтерв`ю Версіям. - Сини навчалися і навчаються в Чернівецькому університеті. Вважаю, що якби вчилися десь в столиці чи за кордоном – то не повернулася б сюди. Це природньо. А я хочу, щоб діти жили тут і були патріотами своєї держави».
Про роботу у виконкомі
2006-2010 роки – депутат Чернівецької обласної ради 6-го скликання від фракції «Батьківщина», пізніше був у списку «Самопомочі» на парламентських виборах.
Клічук був членом депутатської бюджетної комісії, членом виконавчого комітету Чернівецької міськради (у березні 2018 року написав заяву про складання повноважень).
Один із співзасновників та активних членів Клубу підприємців Буковини.
«У виконком мене делегували від клубу підприємців. Була пропозиція від мера, щоб ми обрали між собою людину, яка буде представляти інтереси бізнесу. На внутрішньому голосуванні обрали мене. Це також був цікавий досвід - більше зануритися в місцеве сомоврядування. І по можливості, знову ж-таки, щось змінити. Перший рік виконком працював злагоджено - як одна команда. На жаль, через рік все змінилося. Люди стали іншими, - каже Роман Клічук. - Більшість поступово відчули себе важливими. До них хтось ходить, щось просить, вони можуть впливати на людські долі, можуть комусь щось дозволити, а комусь ні. Більшість не пройшли випробування владою. Я зрозумів, що не можу на це впливати. До того ж, витрачав там купу часу. У нас засідання виконкому могли тривати весь день, останнім часом і на наступний день переносилися, бо ми не встигали все розглянути. І водночас, коли я приходив на виконком, мені вже за п'ять хвилин ставало ясно, що відбувається, як буде йти голосування тощо. То була якась гра на публіку, на камеру».
Роман Клічук активно допомагає волонтерському руху, меценат культурних, спортивних та соціальних проектів:
«Для мене завжди були в пріорітеті культурно-національні проєкти і, звичайно ж, медицина. Медицині допомагаємо обладнанням, коштами на лікування. А щодо культурно-національних проєктів, ми з 2005 року підтримуємо скаутську організацію «Пласт». Ще я знайшов людей, які займаються бойовим гопаком на Буковині, і ми підтримували їх. Пам'ятаю, як пішов подивитись на їхні заняття. Стало соромно за те, в яких умовах вони займаються. Ми відкрили їм два спортивних зали, і за три роки вони вийшли на самоокупність. Загалом, дуже багато. Навіть згадати ось так зразу важко. З самого початку підтримували День вишиванки. Та перша сорочка, яку вивісили на університеті, - то за наш кошт було зроблено. І щороку підтримуємо всі заходи дня вишиванки. Також і інші патріотичні проєкти Лесі Воронюк. Інтернату в Нижніх Станівцях вже років 12 чи 13 допомагаємо. Підтримуємо спорт: панкратіон, вільну боротьбу, дитячий футбол, баскетбол. Колись вивели один наш баскетбольний клуб у першу лігу. Але, на жаль, з 2014 року стало менше можливостей підтримувати «мирні» проєкти. Дуже багато коштів спрямовуємо на армію. Там допомога обчислюється мільйонами. Ми співпрацювали, мабуть, з усіма волонтерами, які є в Чернівцях».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами