За результатами виборів в Новоселицькій, Кострижівській, Юрковецькій та Вікнянській ОТГ Чернівецької області, які відбулися 24-го грудня в ради громад обрано 88 депутатів від 10 політичних партій.
Найбільше представників від Батьківщини, Радикальної партії Олега Ляшка та БПП “Солідарність”.
Тарас Прокоп, радник з питань децентралізації Чернівецького ЦРМС прокоментував результати виборів: «Вибори почались у нас з судового процесу. Йдеться про Новоселицьку ОТГ і позов однієї з політичних партій щодо формування територіальної виборчої комісії і невідповідність цього процесу законодавству. Однак даний позов був відхилений судом. Сама виборча кампанія проходила спокійніше. В окремих випадках були випадки чорного піару. Ну і традиційне порушення – це розповсюдження агітації без вихідних даних та у не відповідних місцях», - розповів Тарас Прокоп. «Ще одна проблема виникла в Юрковецькій ОТГ, оскільки бюлетені були надруковані з помилками – неправильно вказані прізвища кандидатів чи політсили від яких вони балотуються. Добре, що за декілька днів до дня голосування встигли передрукувати і на виборчий процес ця помилка ніяк не вплинула. У Новоселицькій ОТГ вже в день виборів виникла інша проблема - частина виборців отримала бюлетені не свого округу, тобто люди голосували не за «своїх» кандидатів. Також надходила інформація про підкуп виборців у цій громаді, але жодних доказів від політичних партій, кандидатів чи спостерігачів ми не отримували. Тобто якихось підтверджуючих фактів не було зафіксовано, нікого «за руку не зловили».
Явка на цих виборах по Чернівецькій області склала – 52,5%. Найбільше виборців взяло участь у Вікнянській громаді – 54%, а найменше в Новоселицькій – 41,55%. В Юрковецькій ОТГ явка – 51%, а у Кострижівській – 49,4%.
Головами територіальних громад, в основному стали голови сільських та міської ради. Виняток тільки становить Вікнянська громада, де пермогу здобув Іван Ковалюк, в якого в біографії зазначено – тимчасово не працює. Він отримав 35,6% голосів виборців, тоді як найближчий його конкурент – голова Вікнянської сільської ради Ярослав Котик – 28,2%.
Перемогу в Новоселицькій громаді здобула Марія Нікорич, яка обіймала посаду голови Новоселицької міської ради. Вона отримала – 45,61% голосів тоді коли її найближчий конкурент Георгій Нікітович – 32,84%.
В Кострижівській ОТГ впевнену перемогу здобув голова Кострижівської сільської ради – Володимир Старко, отримавши 83,9%, тоді як друге місце посів Іван Димка, набравши – 14,3%.
В Юрковецькій ОТГ переміг сільський голова села Ржавинці – Віталій Шафер, набравши – 53,8%, тоді як голова Юрковецької сільської ради Марія Смеричанська отримала 43,2% голосів виборців .
Всього в ради цих ОТГ було обрано 88 депутатів, 77 з них є представниками політичних сил, а 11 самовисуванцями. 23 депутати в радах отримала Батьківщина, 16 – Радикальна партія Олега Ляшка, 12 – БПП “Солідарність”. Інші партії, які пройшли в ради отримали від 2 до 6 представників. Розподіл депутатів в радах виглядає наступним чином:
Тоді як в сільських громадах Заставнівського району вибори депутатів відбувалися по мажоритарних округах, в Новоселицькій громаді депутатів обирали на пропорційній основі і так як в селах цієї громади явка виборців була значно вищою, рада Новоселицької ОТГ отримала 18 депутатів з умовно сільських округів і 8 депутатів з міських. Детальніше в таблиці:
Окрім цього, директорка Чернівецького ЦРМС Тетяна Татарчук сказала, що «вибори в ОТГ перестали бути нецікавими». За попередніми підрахунками працівників ЦРМС три з чотирьох новостворених громад потенційно є спроможними, а це Новоселицька, Кострижівська та Юрковецька. Що ж до Вікнянської ОТГ, то попередній розрахунок вказує, що видатки цієї громади перевищують доходи на 1 млн. грн. «Це не означає чогось катастрофічного», - заспокоює Тетяна Татарчук, - а лише те, що керівнику варто буде раціонально підійти до формування апарату управління, як однієї зі значних частин у видатках громад. Паралельно з цим варто також буде шукати додаткові джерела наповнення бюджету громади». Окрім цього було підкреслено те, що у наступному році громадам варто активно працювати над приєднанням навколишніх сіл, оскільки багато ОТГ сформовано не у відповідності до перспективного плану. І це стосується не лише новообраних громад, а й вже існуючих.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами